1. Eğitim Bayramı yapıldı

1. Eğitim Bayramı yapıldı

Tokat’ta 1. Eğitim Bayramı kutlamaları büyük bir coşku ile başladı. Şehitler Parkında düzenlenen kültürel sanatsal faaliyetler üç gün boyunca devam edecek.

12 Haziran 2019 - 10:57

Tokat’ta 1. Eğitim Bayramı kutlamaları kapsamında program düzenlendi. Kortej yürüyüşü ile başlayan Eğitim Bayramı kutlamaları Şehitler Parkında düzenlenen etkinlikler ile devam etti. Halk oyunları ekibi ve anaokulu öğrencilerinin gösterileri sonrasında Vali Dr. Ozan Balcı ve beraberindeki protokol sergi ve stantları gezerek yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler aldı. Etkinlikte kurum ve kuruluşların yaptığı çalışmalar tanıtıldı. Gösteriler ve yarışmalar yapıldı. Program gün sonuna kadar devam etti. Eğitim Bayramı kutlamaları çerçevesinde Güzel Sanatlar Lisesi tarafından Atatürk Kültür Sarayında saat 19.00'da resim sergisi ve Türk Halk müziği konseri düzenlendi.

Şehitler Parkında üç gün sürecek olan etkinliklere; Tokat Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Tokat Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Kızılay, Tokat Olgunlaşma Enstitüsü, Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezleri, diğer kurum ve kuruluşlar destek verdi. 

ÇALIŞMALAR TANITILDI

Programın açılış konuşması İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali tarafından yapıldı. Müdür Küçükali, “Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çocuklarımızın bedenen ve ruhen daha sağlıklı dolayısıyla akademik olarak daha başarılı bireyler olarak yetişmeleri için okullarımızda Sayın Valimizin himayelerinde ellinin üzerinde proje uyguluyoruz. Çocuklarımızın yapmış oldukları faaliyetler ve çalışmalarda siz değerli halkımıza ve öğrencilerimize tanıtılacak” dedi.

VALİ BALCI SERGİLERİ GEZMEYE DAVET ETTİ

Sonrasında stantları gezen Vali Dr. Ozan Balcı yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Vali Balcı yaptığı açıklamada, “Tokat’ta ilk defa 1. Eğitim Bayramını kutluyoruz. 2018-2019 Eğitim öğretim yılı biterken yaygın ve örgün eğitimdeki ürettiğimiz değerleri İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde yapılan faaliyetleri, ona katkı sağlayan Gençlik Spor Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü ve diğer müdürlüklerimiz, Belediyemiz onların yaptıkları ürettiklerini gördük, izledik. Eğitim Bayramı 3 gün sürecek. Bu aynı zamanda eğitime bir duyarlılık dikkat çekmek, eğitimi önemsiyoruz, eğitim bizim için önemli. Gelecek kuşakların iyi yetişmesi için, Tokat’ımız için çok önemli. Ürettiğimiz değerleri göstermiş oluyoruz.  İnşallah bu zenginleşecek kültürel sanatsal faaliyetlerle üç gün devam edecek. Eğitim basit bir akademik faaliyet değil aynı zamanda sanatsal, kültürel, sportif bir boyutu olan insanların bedensel zihinsel gelişimlerini önemseyen bizim de önem verdiğimiz bir alan. Biz eğitimin sorunlarını da ortaya koyacağız. Temel mantığımız eğitime değer kazandırmak, değer kazandıranlara değer vermek onları yüreklendirmek, cesaretlendirmek. 1. Eğitim Bayramı Tokat’ımıza, Tokatlı çocuklarımıza hayırlı uğurlu olur. Tokatlı bütün hemşerilerimizi de sergileri gezmeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Programa Vali Dr. Ozan Balcı, Ak Parti Tokat Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu, Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hidayet Arıkan, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Tokat İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hacı Ahmet Sümbül, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Tokat Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Filiz Vanlıoğlu, kurum müdürleri, daire amirleri, kurs eğitmenleri, kursiyerler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x