15 Temmuz programı netleşti

15 Temmuz programı netleşti

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Tokat merkez ve bazı ilçelerde programlar netleşti

12 Temmuz 2019 - 13:45

15 Temmuz 2016 yılında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün gerçekleştirdiği ve 248 şehit verdiğimiz, 2 bin 196 vatandaşın ise yaralandığı darbe girişiminin yıl dönümü Türkiye’de olduğu gibi Tokat’ta da çeşitli anma etkinliklerine sahne olacak.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları Tokat’ta 12 Temmuz’da başlayacak. 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanına fidan dikimi, Cuma namazı öncesi Ali Paşa caminde Kuran ziyafeti ve dua, 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayında ‘Demokrasi ve Milli İrade’ Paneli, söyleşi ve resim sergileri ile başlayıp 13 Temmuz’da Satranç Turnuvası ile devam edecek. 15 Temmuz günü gün boyu anma ve dualar ardından Cumhuriyet Meydanında Tek Yürek programı düzenlenecek. Protokol konuşmaları ve dualarla devam edecek olan program camilerde selalar okunmasıyla sona erecek. 16 Temmuz sabahı ise Gençler Namazda Buluşuyor kapsamında Ali Paşa Caminde namazda gençler bir araya gelecek.

Turhal’da; Yazıtepe Köyünde Demokrasi Şehidi Ferhat KOÇ Anıt Mezarı ziyareti, Kur’an Kerim Tilaveti ve Dua, 15 Temmuz Bisiklet Turu, Demokrasi Yürüyüşü, Demokrasi Nöbeti, 15 Temmuz Şehitler Parkı Sela Okunması, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Dua, Şehitleri Anma Özel Programı

Niksar’da; 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi, 15 Temmuz Milli Birlik Günü Yürüyüşü ve Milli İrade Nöbeti şeklinde program düzenlenecek.

HABER: Mihriban KOÇAKER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
20 TL'ye 50 BİN TL İSTİYOR
20 TL'ye 50 BİN TL İSTİYOR
YILLAR SONRA HASRET GiDERDiLER
YILLAR SONRA HASRET GiDERDiLER