155’e gelen pes dedirten ihbarlar

155’e gelen pes dedirten ihbarlar

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü 155 Polis İmdat Hattına gelen bazı ihbarlar hem güldürdü hem pes dedirtti. Sosyal medyada tanıştığı erkek arkadaşı tarafından terk edilen bir bayan şahıs polisi arayarak “Sevdiğimi son kez görmek istiyorum Bana yardım edin bulayım” derken bir başka şahıs ise 'evimin bahçesine komşumun malları girdi bunları buradan çıkarın. Yoksa kavga çıkacak vuracağım bunları.' Diye ihbarda bulunmuş

11 Ocak 2019 - 14:02

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü ‘2018 yılı Değerlendirme Toplantısı Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ve Şube Müdürlerinin katılımıyla Tokat Polisevi Lokalinde gerçekleştirildi. Trafik uygulamaları, Türkiye geneli eş zamanlı huzur ve güvenlik uygulamaları, asayiş, narkotik operasyonları gibi birçok konuda bilgiler veren İl Emniyet Müdürü Topaloğlu, 155 Polis İhbar hattına gelen ilginç ihbarları paylaştı.

Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu,  2017 ve 2018 yılında 155’e gelen ihbar rakamlarını verdi. Buna göre; 2017 yılında toplam 160 bin 134, 2018 yılında 160 bin 957 ihbar geldi. 2017 yılında gelen ihbarların toplam 18 bin 665 adedi asıl, 4 bin 559 adedi asılsız ihbar çıktı. 2018 yılında da gelen ihbar ihbarların toplam 21 bin 84 adedi asıllı, 5 bin 572 adedi asılsız çıktı. 155 İhbar hattının artık kaldırılacağını ve tüm ihbarların 112 Acil Yardım hattına gideceğini söyleyen Topaloğlu,  “Bizim görevlilerimiz de orada olacaklar oradan bize yönlendirecekler orayı” dedi.

İŞTE 155’E GELEN TUHAF VE KOMİK İHBARLAR

Müdür Göksel Topaloğlu’nun paylaştığı bazı ilginç ihbarlar ise şöyle: “Mesela bir şahıs aramış park halinde bulunan beyaz renkli aracın motorundan kedi sesi geldi diye aramış. Polis ekipleri itfaiyeyi aramış, itfaiye ekipleri gelip aracın motorunda kedi olduğunu anlamış. Bunun aslında bizimle alakası yok.

Gece saatlerinde bir bayan şahıs arıyor, sosyal medya üzerinden tanıştığı erkek arkadaşının kendisini terk ettiğini, sosyal medya hesaplarından kendisini engellediğini, erkek arkadaşının sadece adını ve soyadını bildiğini, onu çok sevdiğini, son bir kez görmek istediğini söylemiş ve ‘bana yardımcı olun bulayım’ diye yardım istemiş.

Saat 04.00 sularında bir şahıs Ali Mezarlığı civarında ikamet ettiğini, evde sadece küçük kızı ve kayınbabasının bulunduğunu, evde su borusunun patladığını ve polis ekiplerinden gelip suyu kesmelerini istemiş. Kendisi 153 ekiplerini araması önerilmesine rağmen ısrarla polis ekiplerinin gelmesini istemiş.

Bir erkek şahıs arayarak 'evimin bahçesine komşumun malları girdi bunları buradan çıkarın. Yoksa kavga çıkacak vuracağım bunları.' demiş.

Bir mahallede bir şahıs yan dairede komşusunun köpeğinin sürekli havlamasından rahatsız olduğunu belirterek, 'gelin bu iti susturun' şeklinde ifadede bulunmuş.

Yine bir şahıs 'abi biz öğrenciyiz. Arkadaşlarla kafeye gideceğiz ama vasıta bulamıyoruz, bize yardımcı olur musunuz' diyerek araç istemiş.

Bir bayan şahıs aramış, 'polis bey telefonu oğluma vereyim de şunu bir korkutun. Sabahtan beri laf söz dinlemiyor, yaramazlık yapıyor, şuna bir kızar mısınız' demiş.

KAMERA SAYISINDA ARTIŞ                                                                        

Şehirde güvenlik amaçlı kamera sayılarının arttığına dikkat çeken Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, “Kamera sayılarımızı artırdık. 176 tane daha kamera devreye girdi. Bunun 100 küsür tanesi girdi, peyderpey diğerleri de girecek. 37 idi kamera sayımız 176 tane daha koyduk üzerine. Yaklaşık 200 tane oldu kameramız. Diğer illeri de görebiliyoruz, yani biz buradan Ankara'yı da görebiliyoruz. Mesela biz buradan bir aracı takip ederken hangi illerden geçtiğini görebileceğiz. Okullarda da kamera sayısını artırdık. Okullara özel güvenlik koyduk. Okullardaki suç işleme oranları da çok aşağıya indi. Hem Emniyet Teşkilatı görevlileri hem özel güvenlik görevlileri var hem de kamera sistemi var. 2017-2018 yılında birinci dönemde 30 olay olurken şuandaki olay sayımız 18'e düştü. Onlar da öğrencilerin kendi aralarında girdiği basit olaylar, dışarıdan okullara karşı olan olayları kestik” diye konuştu.

 

Kaynak: Mihriban Koçaker

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Niksar'da ilk patates hasadı yapıldı
Niksar'da ilk patates hasadı yapıldı
Kur’an kursunun dava konusu olmasına tepki
Kur’an kursunun dava konusu olmasına tepki