google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
2. BAKIMLI KURUGÖL ŞENLİĞİ COŞKULU GEÇTİ

2. BAKIMLI KURUGÖL ŞENLİĞİ COŞKULU GEÇTİ

Almus Bakımlı Köyü (Mamu) 2. Kurugöl Yayla Şenlikleri yapıldı. Şenliğin sunuculuğunu Mustafa Yılmaz yaptı. Yeliz Yıldırım, Mustafa Yücel ve İlknur Yılmaz'ın sahne aldığı şenliği Bakımlı Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve köy Muhtarlığı düzenledi.

03 Temmuz 2019 - 10:07

Bu yıl ikincisi düzenlenen Kurugöl Yayla Şenlikleri istiklal marşının okunması ile başladı. Şenliğin en dikkat çeken güreşlerinde iş adamı Ahmet Akcan, güreş ağası oldu. Ahmet Akcan, büyük çekişme içerisinde geçen ihaleden sonra 90 bin lira vererek Bakımlı Köyü ağası seçildi. Başpehlivanlığı Çağrı Öndeş’i yenen Bekir Erşahin aldı.

 

Kurugöl Yayla Şenliklerine Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, MHP Merkez İlçe Başkanı Mustafa İpek, MHP İl Genel Meclis Üyesi Veli Gökyıldız, Almus Belediye Başkanı Bekir Özer, Çevreli Belediye Başkanı Sadi Soysal ve çok sayıda davetli katıldı. 

AHMET AKCAN’DAN BÜYÜK DESTEK

Almus Çevreli Hüseyin Akbaş Karakucak Güreşleri ağası da olan Ahmet Akcan, güreşi desteklemeye devam edeceklerini söyledi. Tokat’ta güreşin hamilerinden olan Ahmet Akcan, “Yaptığımız işler yeni şampiyonların yetişmesi içindir. Tokat güreşin doğduğu, yaşandığı yerlerden birisidir. Biz bu noktada elimizden geleni yapacağız ve desteğimizi vereceğiz” dedi.

Yeni şampiyonların yetiştiğini ve bu yetişen filizlerin desteklenmesi gerektiğine işaret eden Ahmet Akcan, “Biz Bakımlı’dan başlayarak Tokat’ın her noktasında spora, güreşe destek veriyoruz. Spor İl Müdürlüğümüzün çalışmalarını da takdirle karşılıyorum. El birliği ile Türkiye, Dünya ve olimpiyat şampiyonları çıkaracağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
17 YAŞINDAKİ GENÇ DAHİ PROJELERİNE DESTEK BEKLİYOR
17 YAŞINDAKİ GENÇ DAHİ PROJELERİNE DESTEK BEKLİYOR
TOKAT'IN KIRMIZI BÖLGE OLMASINDA CENAZE VE DÜĞÜNLERİN ETKİSİ BÜYÜK
TOKAT'IN KIRMIZI BÖLGE OLMASINDA CENAZE VE DÜĞÜNLERİN ETKİSİ...