2019’da Tokat’a 434 Yatırım Yapıldı

2019'da Tokat'a 434 Yatırım Yapıldı

2020 Yılı 1. Koordinasyon Kurulu Toplantısı Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapıldı. 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı Şehit Binbaşı Bozpınar Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda açılış konuşması yapan Vali Dr. Ozan Balcı, 2019 yılı yatırım programında Tokat genelinde 434 kamu yatırımı projesinin yer aldığını söyledi.

17 Ocak 2020 - 11:40

2020 Yılı 1.  Koordinasyon Kurulu Toplantısı Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı başkanlığında, 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı Şehit Binbaşı Bozpınar Toplantı Salonunda gerçekleşti. Açılış konuşmasında, uygulanmakta olan projelerin toplam değerinin 5 milyar 577 milyon 244 bin 992 TL olduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu projeler için 2019 yılında tahsis edilen ödenek miktarı 1 milyar 122 milyon 966 bin 657 TL, 2019 yılı içerisinde bu ödeneğin 629 milyon 591 bin 219 TL.lik kısmı kullanılmıştır. Nakdi Gerçekleşme oranı % 56'yatekabül etmektedir.  2019 Yılı Yatırım Programında ilimizde ulaştırma ve haberleşme, tarım, enerji ve eğitim sektörlerine ağırlık verilmiştir. Yapımına önceki yıllarda başlanarak tamamlanması için çaba sarf edilen ve İlimizin kalkınması açısından önem taşıyan projelerden; Alpu Barajı İkmali  %100 fiziki gerçekleşmesi sağlanmış olup barajın su tutma işlemi gerçekleştirilmiştir. Güzelce Barajı sulaması %62 tamamlanmıştır. Tokat-Niksar yol projesinde  % 46 fiziki gerçekleşme sağlanmış olup, 2019 yılında 1 km'lik kesim BY-BSK seviyesinde tamamlanmıştır. Tokat Yeni Havalimanı PAT Sahaları Yapımı ve Üst Yapı Tesislerinin yapımında %72,32 fiziki gerçekleşme sağlanmıştır” dedi.

Tokat'ta insanların huzuru, refahı, zenginleşmesi adına güzel işler yapıldığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Biz buradaki 612 bin insanın hayatına dokunmuş oluyoruz. Onların umutlarını canlandırmış oluyoruz. Değer üretmiş oluyoruz. Bir o kadar da Tokatlı olup başka yerlerde yaşayan insanlarımızın başarılarıyla da gurur duyuyoruz. Allah'a şükür devletimizin, milletimizin imkânlarıyla tarımdan eğitime, sağlıktan ulaşıma, enerjiden sosyal politikalara, kısacası hayata ve yaşama ilişkin bir sürü yatırımımız var. Biz devletimizin milletimizin işini yapıyoruz. Hayırlı ve güzel işler yapıyoruz. İnsanların işini kolaylaştırmak yaşamlarını kolaylaştırmak için hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ben daha da güzel işler olacağına inanıyorum. Tokat kıymetlidir. Tokat'ın insanları da kadir şinas zaten. Hakkını vermemiz lazım. Aşkla, şevkle devlete millete güzel işler yapmaya devam edeceğiz. Emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarıma Kaymakamlarımıza, Bölge Müdürlerimize Belediye Başkanlarımıza, İl Müdürlerimize emeği geçen bütün kademelerde ki arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu toplantı Tokat'ımıza Tokatlı hemşerilerimize, memleketimize milletimize hayırlı olur diyorum.” diye konuştu. 

Toplantıda İl Koordinasyon Kurulu temsilcileri yaptıkları çalışmalar ile ilgili bilgi verdiler.

Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı'nın yanı sıra Vali Yardımcısı Yüksel Ünal, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Bölge Müdürleri, İl Müdürleri ve  yatırımcı kurum yöneticileri katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x