2019 YILI iSTiHDAM SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

2019 YILI iSTiHDAM SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünü ziyaret eden Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Tokat Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, İŞKUR hizmetleri ve 2019 Yılı İstihdam Seferberliği kapsamında uygulanacak yeni istihdam teşvikleri hakkında bilgi aldı.

02 Mart 2019 - 11:38


Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Tokat Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri,  Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünü ziyaret ederek İŞKUR hizmetleri ve 2019 Yılı İstihdam Seferberliği kapsamında uygulanacak yeni istihdam teşvikleri hakkında bilgi aldı.
Konu ile alakalı Tokat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda işsizlik oranının istenilen seviyelere düşürülmesi için müteşebbis sayısının artması ve müteşebbislerin devlet ve özel sektör tarafından desteklenerek kalıcı olması ve ileriki kuşaklara aktarılabilen büyük şirketler konumuna gelebilmesi büyük önem arz etmektedir. Bu gaye ile kamu kurum ve kuruluşları devlet teşvikleri, hibe veya uygun kredi olanakları, arsa tahsisi, bürokrasinin azaltılması vb. uygulamalar ile girişimcilerimizin yanında yer alırken; sivil toplum örgütü olarak faaliyet gösteren odalar, borsalar ve dernekler üyelerinin doğru bilgiye doğru zamanda ulaşarak yatırımlarını ve istihdamlarını artırmaları için faaliyet göstermekledir. Öyle ki 25.02.2019 tarihinde Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan “2019 Yılı İstihdam Seferberliği” nin tanıtım toplantısını düzenleyerek bu sene uygulanacak ve istihdama büyük katlı sağlaması amaçlanan teşvik ve hizmetlerin lansmanını gerçekleştirmiştir. Bu kapsamda Tokat İŞKUR ilimizde faaliyet gösteren oda, borsa ve dernek temsilcilerini ziyaret etmekte; oda, borsa ve dernek temsilcileri İŞKUR hizmetleri ve istihdam teşvikleri hakkında bilgilendirilmekte, işverenlerin işgücü piyasasından beklentileri tespit edilerek İŞKUR'da düzenlenecek kurs ve programlara yön vermektedir. Ayrıca iş ve meslek danışmanlarımız aracılığı ile işyeri ziyaretleri yapılarak, işverenler İŞKUR hizmetleri ve istihdam teşvikleri hakkında münferit olarak da bilgilendirilmektedir. Bu yıl Tokat İŞKUR ailesi olarak il genelinde 4.000'den fazla işyerinin ziyaret edilmesi planlanmaktadır. İŞKUR hizmetleri ve istihdam teşvikleri hakkında bilgilendirme yapmak amacıyla geçtiğimiz hafta İl Müdürlüğümüzce Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Tokat Şubesi ziyaret edilmiştir. Bu hafta ise iade-i ziyaret kapsamında Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Tokat Şubesi Başkanı Fatih AKSOY ve yönetim kurulu üyeleri İl Müdürlüğümüzü ziyaret etmiş, İl Müdürümüz Bekir Fındık ve Şube Müdürümüz Hüseyin KILIÇ ile görüşerek 2019 Yılı İstihdam Seferberliği kapsamında uygulanacak teşvikler hakkında bilgi almıştır. Ziyaret kapsamında 2019 Yılı İstihdam Seferberliği kapsamında ilimizde ortak gerçekleştirilebilecek faaliyetler hakkında da görüş alışverişi yapılmıştır.” denildi.

Ayrıca “2019 Yılı İstihdam Seferberliği” kapsamında oda, borsa ve dernek ziyaretlerinin devam ederek teşvikler ve İŞKUR hizmetlerinin daha fazla işverene ulaşmasının sağlanacağı Tokat İŞKUR tarafından belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x