250 çiftçiye kaz hibesi

250 çiftçiye kaz hibesi

Tarım Tokat 2023 Vizyonu “Kaz Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi “ kapsamında Tokat’ın Sulusaray İlçesinde Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı'nın katılımı ile 250 Çiftçiye 20’şer kaz dağıtıldı.

08 Ağustos 2019 - 10:42 - Güncelleme: 09 Ağustos 2019 - 13:11

Tarım Tokat 2023 Vizyonu “Kaz Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi “ kapsamında Sulusaray ilçesinde 50 çiftçiye 20'şer kaz düzenlenen törenle verildi.


Sulusaray Kaymakamlığı önünde düzenlenen törene Vali Dr. Ozan Balcı, Sulusaray Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar, Sulusaray Belediye Başkanı Necmettin Coruk, İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum, Tarım İl Müdürü Orhan Şahin, Orman İşletme Müdürü Mehmet Sandalcı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Ali Çelik, protokol mensupları ve çiftçiler katıldı. 


Tokat’ta kaz kültürü olan bölgelerde tekrar bu kültürün canlandırılması ve yetiştiricilere alternatif kazanç sağlanması amacıyla hayata geçirilen kaz palazı dağıtımı töreninde Tarım İl Müdürü Orhan Şahin proje ile ilgili bilgi verdi. 


Bölgede 5 yılda 50 Bin Kaz Olmalı
 

Sulusaray Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar’ın ardından konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, çiftçinin, üretimin, tarımın dostu olduğunu belirterek, tarıma her alanda destek verdiğini ve  çiftçileri  zenginleştirmek için Tarım Tokat projesinin başlatıldığını söyledi. Büyükbaş hayvancılıktan küçükbaş hayvancılığa, kanatlı yetiştiricilikten tatlı su balıkçılığına, arıcılıktan gıda güvenliğine kadar her alanda çok güzel çalışmalar yapıldığını ifaden eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ın da çok güzel bir tarım teşkilatı var. İnşallah hep birlikte bu işi başaracağız, çiftçimizi zenginleştireceğiz. Tokat’ı Türk tarımının parlayan yıldızı yapacağız. Narenciyeden Niksar cevizine kadar, enfes kirazlarından lezzetli şeftalisine kadar her şey Tokat’ta yetişiyor. Çiftçimiz de çalışıyor, üretiyor. Bize düşen görev de onları destekleyip yüreklendirmek. İşte bugün yapılan etkinlikte bu projelerden biri. Artova, Sulusaray, Yeşilyurt bölgesinde kaz yetiştirme kültürü var. Bizlerde buna destek verelim istedik. 5 bin kaz palazı dağıtıyoruz ama bu yetmez. 5 yılda bu bölgede 50 bin kaz olmalı. Hedefi de bu yönde belirliyoruz. Bu işe destek vereceğiz. Sulusaray’a da nohut, fasulye ve çilek üretiminde tam destek vereceğiz. Sertifikalı buğday dağıtımına ve kaba yem dağıtımına ve bu kaz işine tam destek vereceğiz. Bunun yanında Sulusaray Kaplıcalarını da desteklerimizle şifa merkezi haline getireceğiz. Tarım da üretim de ve bu alanda değer verenlere değer vermek, yaptıkları işleri anlamlı kılmakta bizim vazifemiz. Bu ve bunun gibi güzel işlerin Sulusaray ve Tokatlı hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi. 


Yapılan konuşmaların ardından çiftçilere kaz palazları Vali Dr. Ozan Balcı, Sulusaray Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar ve protokol mensupları tarafından teslim edildi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKATSPOR AŞ BAŞKANI TUTUKLANDI MI?
TOKATSPOR AŞ BAŞKANI TUTUKLANDI MI?