3 SEHiT

Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatından acı haber geldi. TSK'nın arama tarama faaliyetleri sırasında teröristlerin tuzakladığı EYP tipi bombanın patlaması sonucu 3 asker şehit oldu, 2 asker de yaralandı

23 Mart 2018 - 10:40


Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'de devam eden operasyonlarda arama tarama faaliyetleri sırasında meydana gelen patlamada 3 aker şehit oldu. Tuzaklanmış el yapımı patlayıcının patlaması sonucu 3 asker şehit olduğu olayda 2 asker ise yaralandı. Şehit Muhittin Talha Çalışkan'ın acı haberi Antalya'ya, Şehit Kadir Demiral''ın acı haberi Hatay'a, Şehit Piyade Sözleşmeli Er Gökhan Güllü (25)'nün acı haberi ise Tokat'ın Turhal ilçesine ulaştı. Patlamada 2 askerin ise yaralandığı öğrenildi. 
Yaralılardan Mustafa Calayır'ın Osmaniye nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenilirken Sözleşmeli Er Hasan Muhammet Çeçen'in de Tokat Turhallı olduğu öğrenildi. Öte yandan Turhallı şehit Gökhan Güllü'nün sosyal paylaşım sitesi hesabında yaptığı bir paylaşımda yaralı Hasan Muhammet Çeçen ile birlikte “Yine Turhallılar yan yana” şeklinde paylaşım yaptığı görüldü. 
Acı haber, şehidin Turhal ilçesi  Celal Mahallesi'nde oturan anne Naciye ve baba Şahin Güllü'ye İlçe Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Geniş ve askeri yetkililer tarafından verildi. Ailesi aldığı haber karşısında gözyaşlarına boğuldu. Şehit Güllü'nün bekar olduğu Hüseyin isminde bir ağabeyi olduğu öğrenilirken izinli olarak geldiği memleketinden 3 gün önce Afrin'e gittiği öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x