>
4 DÖNÜM ÜZERİNE OKUL YÜKSELECEK

4 DÖNÜM ÜZERİNE OKUL YÜKSELECEK

Turhal’da yeni okul yapılması için tahsis edilen arsa üzerinde çalışmalar başladı. Mimar Sinan Mahallesi’ndeki yaklaşık 4 dönüm alanda yeni okul yapımı için çalışmalar başlatıldı.

23 Eylül 2021 - 21:39

Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler’in imzası ile belediye mülkü olan 4 bin metrekare büyüklüğündeki arsa, yeni okul yapımı için Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis edilmişti. Mimar Sinan Mahallesi’nde yeni okul ve park alanı olarak başlatılan ve son dönemde hız kazanan alanda devam eden çalışmalar yerinde incelendi. Başkan İlker Bekler, bölgede nüfus yoğunluğunun giderek artması ile yeni okul ve derslik ihtiyacına belediye olarak çözüm ürettiklerini söyledi.

 

Başkan İlker Bekler konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Mimar Sinan Mahallemiz, nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu mahallelerimizden birisidir. Geçmiş dönemlerden gelen okul alanı sıkıntımız mevcuttu. Mimar Sinan Mahallemiz içerisinde Anaokulu, İlköğretim ve ortaöğretim okulları mevcuttu. Nüfusun artması ile yeni okullara, dersliklere ihtiyaç arttı. Belediye olarak ihtiyaç duyulan bu konuda hızlı bir şekilde çalışmamızı yaparak arsamızı belirledik ve Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis ettik.

 

HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN

Çocuklarımızın eğitimlerine devam edebilmeleri, oyun alanlarında güvenli bir şekilde vakit geçirebilmeleri için yaptığımız çalışmalar, projeler neticesinde Milli Eğitim Bakanlığı’mıza bu bölgede yeni bir alan kazandırdık. Yaklaşık 4 Bin metrekarelik bir alanı okul ve park alanı olarak Bakanlığımıza kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Yaptığımız bu çalışma sonucunda inşallah çocuklarımız daha rahat bir alanda, yeni okullarında eğitim ve öğretime devam edecekler inşallah” dedi.

2021/09/2021-09-23-21-41-24.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ZEYİD ASLAN'DAN TOKAT ÇIKARMASI
ZEYİD ASLAN'DAN TOKAT ÇIKARMASI
Minibüs uçuruma devrildi: 1 ölü, 1 yaralı
Minibüs uçuruma devrildi: 1 ölü, 1 yaralı