40 dakika teneffüs sözüne Tokat’tan 81 ile destek

40 dakika teneffüs sözüne Tokat’tan 81 ile destek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un tatil olan okulların açılacağı gün ilk teneffüsün 40 dakika olacağı yönündeki sözüne Tokat ve Erbaa Belediyeleri Üzüm tarhanası ve Erbaa yaprak sarması ile destek verdi. Ayrıca bir kitap ve kırtasiye zinciri markası 81 ile 810 kitap hediye edecek

20 Mart 2020 - 13:56

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, corona virüsünün tehlike oluşturması üzerine okulların kapatılmasından dolayı sosyal medya hesabından ‘okula dönüşte ilk teneffüs 40 dakika olacak’ sözüne Tokat destek verdi.  Tokat  Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu 81 ile üzüm tarhanası sözü verirken Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl ise Erbaa Yaprağı sarması sözü verdi. Tokat’ta bir kitap ve kırtasiye zinciri ise 81 ile 810 kitap hediye edeceğini duyurdu.

 

 

 

Tokat Belediye Başkanı Eroğlu, “Teneffüs bu kadar uzun olunca bizde çocuklarımıza enerji takviyesi yapalım dedik. Sayın Bakanım 40 dakikalık teneffüste Tokat’ımıza özgü meşhur üzüm tarhanası ile öğrencilerimizin ağzını tatlandırmak isteriz. 81 ilden 81 okula üzüm tarhanası bizden” yanıtını verdi.

 

Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl’de “40 dakikalık teneffüs dünyaca ünlü Erbaa Yaprak Sarması olmadan tadı da tuzu da olmaz. Sayın Bakanım çocuklarımızın okula döndüğü ilk gün bağımlılık yapan Erbaa yaprağıyla karşılamak istiyoruz. 81 ilden 81 okula Erbaa Yaprağı sarması bizden” diyerek paylaşım yaptı.

 

Öte yandan Tokat’ta ve bazı ilçelerinde faaliyet gösteren özel bir kırtasiye firması da 810 adet kitap gönderme kararı aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Erbaa’da öldüren kaza!
Erbaa’da öldüren kaza!