42 gün sonra şehit düşen Askere Tokat’ta tören

42 gün sonra şehit düşen Askere Tokat'ta tören

Suriye’nin İdlib kentinde 26 Nisan tarihinde yaralanan ve tedavi gördüğü GATA’da şehit olan Tokat Erbaalı Tankçı Sözleşmeli Er İsmail Anayurt, memleketi Tokat’ın Turhal ilçesinde törenle sın yolculuğuna uğurlandı. Törene Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Adnan Ertem de katıldı

09 Haziran 2020 - 12:10 - Güncelleme: 12 Haziran 2020 - 23:28

Suriye’nin İdlib kentinde 26 Nisan tarihinde yaralanan ve GATA’da tedavi altına alınan 25 yaşındaki Tankçı Sözleşmeli Er İsmail Anayurt 42 gün sonra kurtarılamayarak şehit oldu. Tokat Erbaalı Tankçı Sözleşmeli Er İsmail Anayurt’un, Temsiye ve Dursun  Anayurt çiftinin 3 çocuğundan en küçüğü olduğu öğrenilirken  şehidin naaş saat 18.00’da Tokat Havalimanında karşılandı.

 

Suriye İdlib’de yaralanan ve tedavi gördüğü GATA’da şehit olan Tokat Erbaalı Tankçı Sözleşmeli Er İsmail Anayurt’un naaşı Tokat Havalimanında törenle karşılandı. Törene Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Garnizon Komutanı  Piyade Albay Ayhan Ocak, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Murat Kınay, Tokat milletvekilleri katılırken şehidin ailesi hazır bulundu. Şehidin naşı buradan Erbaa ilçesine gönderildi.

 

Tankçı Sözleşmeli Er İsmail Anayurt (25) için 8 Haziran pazartesi günü Erbaa ilçesinde tören düzenlendi. Erbaa Büyük Camii yanında bulunan okulun bahçesinde 11.00’da kılınan namazın ardından Şehit Anayurt gözyaşları ve dualarla ilçe şehitliğinde toprağa verildi.

 

Törene Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Adnan Ertem de katıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Erbaa’da öldüren kaza!
Erbaa’da öldüren kaza!