50 Milyonluk destek

50 Milyonluk destek

9 Ocak Perşembe günü Tokat’a gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile bir araya gelen AK Parti Tokat Milletvekilleri Yeni Tokat Havaalanı inşaatının biran önce tamamlanması için Bakan Albayrak’tan destek istedi. Vekillerin talebine duyarsız kalmayan Bakan Albayrak, havaalanı için 50 milyon TL ek ödenek sözü verdi.

16 Ocak 2020 - 12:01 - Güncelleme: 16 Ocak 2020 - 12:56

Tokat'ta mevcut havaalanının büyük gövdeli uçakların inişine elverişli olmaması nedeniyle yapımını başlanan yeni havalimanı inşaatı devam ediyor. Yaklaşık 115 milyon TL'ye ihale edilen yeni alanda başlayan pist, apron ve taksi yolu yapım çalışmaları çift vardiya halinde sürüyor. Söngüt köyü arazisi içine yaptırılan 2 bin 700 metre pist uzunluğu olan yeni havalimanı inşaatının 2020 yılında bitirilmesi hedefleniyor.

Geçtiğimiz aylarda ödenek nedeniyle aksayan inşaat için, AK Parti Milletvekillerinin uğraşı ve çabası üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 47.5 milyon TL ek ödenek aktarılarak inşaat devam etmişti.Ak Parti Tokat Milletvekili Av. Mustafa Aslan’dan edindiğimiz bilgiye göre,9 Ocak Perşembe günü Tokat’a gelerek İş Dünyası ve Kamu Bankaları temsilcileriyle bir araya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile bir araya gelen AK Parti Tokat Milletvekilleri Özlem Zengin, Mustafa Arslan ve Yusuf Beyazıt Yeni Havaalanı inşaatının biran önce tamamlanması için Bakan Albayrak’tan destek istediler.

Milletvekillerinin bu talebine duyarsız kalmayan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Yeni Tokat Havaalanı için 50 milyon TL ek ödenek aktaracaklarının sözünü verdi. Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak’ın 50 milyonluk desteği ile havaalanı inşaatının herhangi bir aksaklığa uğramadan belirlenen tarihte tamamlanması bekleniyor.

 

Kaynak: Sırrı Sürer

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eğitim Bir Sen
Eğitim Bir Sen "Bizde Varız" dedi