50 şehit yakını Samsun’u gezdi

50 şehit yakını Samsun’u gezdi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Tokat’a gelişinin 100. Yıldönümünde Turhal Kaymakamlığı ilçedeki 50 şehit yakınını Milli Mücadelenin başlatıldığı şehir olan Samsun gezisine gönderdi.

28 Haziran 2019 - 10:41

Tokat’ın Turhal İlçe Kaymakamlığı Milli Mücadelenin başlatıldığı şehir olan Samsun’a ilçede ki 50 şehit yakınını geziye gönderdi. Düzenlenen program kapsamında 50 şehit yakını, Batı Park Amazon Köyü, Samsunum 1 Gemisi ile deniz turu, Bandırma Vapuru ve Kurtuluş Yolu'nu ziyaret etti. 

Gezi programı sonrası bir açıklama yapan Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer, haftalar öncesi planladıkları anlamlı Samsun gezisini kazasız belasız tamamladıklarını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Tokat’a gelişinin 100. Yıldönümünde bizde Turhal Kaymakamlığı olarak şehit ailelerimizi Milli Mücadelemizin 100 yıl önce başlatıldığı şehir olan Samsun’a götürmek istedik. Yapılan hazırlıklar sonunda 50 kişiden oluşan şehit ailelerimizi günübirlik Samsun gezisine götürdük. Milli Mücadelenin yaşandığı mekanları gezdirdik. Düzenlediğimiz program çerçevesinde Samsun’da bizleri misafir eden, yakın ilgi ve alakayı esirgemeyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Ak Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu ve Samsun Büyükşehir Belediyesi personellerine teşekkür ediyoruz. Kaymakamlık olarak şehit ailelerimiz için bu tür gezi programları düzenleyeceğiz.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Erbaa’da öldüren kaza!
Erbaa’da öldüren kaza!