google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
550 AİLEYE GİYSİ VE GIDA

550 AİLEYE GİYSİ VE GIDA

WEFA Uluslar arası İnsani Yardım Derneği ile Türkiye Diyanet Vakfı Tokat Şubesi İşbirliğiyle Tokat'ta ihtiyaç sahibi 550 aileye kışlık giysi ve gıda yardımı yapıldı.

05 Ocak 2021 - 13:27


26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı'nda dün düzenlenen program Kur'an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Ardından Tokat İl Müftüsü Abdullah Pamuklu bir konuşma yaptı. WEFA Uluslar arası İnsani Yardım Derneği Genel Sekreteri Cumali Keleş  de bir konuşma gerçekleştirdi. Sonrasında hazırlanan gıda ve giysi paketleri dağıtılacağı 550 kişiyi temsilen 30 kişiye dağıtıldı. 

Programda konuşan Tokat İl Müftüsü Abdullah Pamuklu, Wefa Uluslar arası İnsani Yardım Derneği  tarafından kış giysisi, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından da gıda yardımı yapmak amacıyla bir araya geldiklerini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti. Tokat'ta ihtiyaç sahibi 550 aileye hazırlanan paketlerin dağıtılacağını bildiren İl Müftüsü Pamuk, “Salgının etkisinin büyük olduğu şu günlerde sıkıntısı olan kardeşlerimize bir nebze olsun  bizler de gıda yardımıyla desteklemek istedik. Tokatımıza teşrif edip bu güzel hizmette bulunan Wefa Uluslar arası İnsani Yardım Derneği'ne çok teşekkür ediyorum. Bu vesileyle hem kışlık giysi hem gıda yardımında bulunmaktan mutluluk duyuyoruz, Yüklerini paylaşıp, hafifletmek suretiyle bu kolilerimizi hazırladık. İnşallah dağıtmaya önümüzdeki günlerde devam edecek. Programın hazırlanmasında emeği geçen Müftülük çalışanlarımıza da teşekkür ederim” dedi. 

WEFA İnsani Yardım Organizasyonu hakkında
WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, din, dil, ırk, renk, bölge farkı gözetmeksizin dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, aç ve açıkta kalmış; savaş, tabii afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış; evsiz, yurtsuz, sahipsiz tüm insanlara insani yardım ulaştırmak için her türlü girişimi yapmak üzere kurulmuştur. 2006 yılında kurulan WEFA kurumsal olarak kısa sürede 70 ülke ve bölgeye insani yardımlarla birlikte insani duyguları götürerek yardımlaşma ve dayanışma duygularının gelişmesi için çalışmakta; bu amaçla bir çok sosyal ve kültürel yardım faaliyeti gerçekleştirmektedir. Politik faaliyeti olmayan, sadece insani yardım amaçlı kurulan WEFA, bağımsız bir sivil toplum kuruluşudur.
Genel Merkezi halen Köln'de olan WEFA'nın, Berlin'de bir şubesi bulunmaktadır.
Savaşlar, doğal afetler, açlık, yoksulluk ve dinmeyen krizler… Ve bunlara bağlı olarak ortada kalan yetimler, dullar, eğitim ve sağlık sorunları. Tüm bunlar toplumların yaşamında istenmeyen ama hiç beklemediğimiz, bir anda karşımıza çıkabilecek gerçeklerdir. Bizler bu gerçeklere gözlerimizi kapasak da, kulaklarımızı tıkasak da, Dünyanın her yanında savaşlar, doğal afetler ya da açlık sebebiyle yüz binlerce insan mağduriyet içerisinde olmaya devam etmektedir.
WEFA kurumsal yapısıyla, acil yardımlar ve Ramazan, Kurban Kampanyalarının yanı sıra yetim sponsorluğu, yetimhane çalışmaları, su kuyuları ve katarakt ameliyatları gibi bir çok yardım sahasında faaliyetlerini sürdürmektedir. Bugüne kadar 13 binden fazla katarakt göz ameliyatları gerçekleştirilip karanlık dünyalara ışık tutulmuş, Afrika ve Asya'da 3 bin 500'den fazla su kuyuları açılarak çatlamış dudaklara bir damla su ile hayat olunmuş, 22 ülkede 5000 yetime sponsor olunarak onlara baba şefkati verilmeye çalışılmıştır.
Tanzanya ve Burkina Faso'daki Yetim Okullarının yanısıra WEFA'nın Bangladeş, Togo, Somali, Burkina Faso, Moğolistan ve Pakistan'da yetimhaneleri, Pakistan'da sel mağdurları için 26 evden oluşan WEFA Köyü, Filistin'de Sağlık Merkezi ve Togo'da bir Göz Hastanesi bulunmaktadır.
Dünyanın 70 ülkesine insani yardım çalışmalarını ulaştırırken içerisinde yaşadığımız ülkenin sorunlarına kulak tıkayamazdık; danışmanlık ve seminerlerden oluşan Aile Okulu, Salon Toplantıları, Yetim Buluşmaları, Hayır Çarşıları, Okul-Hastane-Yaşlılar Yurdu ziyaretleri ve Hayır Kahvaltıları gibi bir çok yerel faaliyeti de gerçekleştiren WEFA İnsani Yardım Organizasyonu tüm bu çalışmalarını gönüllüleri ile yürütmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT TA MADEN ARAMAYA GEÇİT YOK
TOKAT TA MADEN ARAMAYA GEÇİT YOK
TÜRKİYE’DE 35. ŞUBESİYLE TASARRUF AŞ. TOKAT’TA
TÜRKİYE’DE 35. ŞUBESİYLE TASARRUF AŞ. TOKAT’TA