60 etkinlik ve 60 oyun kitabı Tokatlı öğrencilerin hizmetinde

60 etkinlik ve 60 oyun kitabı Tokatlı öğrencilerin hizmetinde

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ara tatilde olan öğrencilerine okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise eğitim kademelerine yönelik 60 etkinlik ve 60 eğlenceli oyundan oluşan "Eğitim materyali" hazırladı.

23 Mart 2020 - 14:15

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Nisan ayında yapılması planlanan ara tatilin öne çekilmesi nedeniyle tatilin ilk haftasında öğrencilerin evlerinde dinlenmelerini tavsiye etmişti. Selçuk daha sonraki günlerde ise eğitim-öğretim faaliyetlerine internet ve görsel medya üzerinden devam edileceğini söylemişti.

 

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü de bu amaçla okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise eğitim kademelerine yönelik 60 etkinlik ve 60 eğlenceli oyundan oluşan “Eğitim materyali” hazırladı.

 

Murat Küçükali: “Bu materyaller çeşitli derslerdeki kazanımların pekiştirilmesinde, öğrencilerimizin beceri ve yeteneklerinin geliştirilmesinde onlara yardımcı olacak”

 

Konu ile ilgili konuşan Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, “Bu materyaller çeşitli derslerdeki kazanımların pekiştirilmesinde, öğrencilerimizin beceri ve yeteneklerinin geliştirilmesinde onlara yardımcı olacaktır. Öğrencilerimizin bütün bu çalışmalardan en iyi bir şekilde faydalanmalarını tavsiye eder, öğrencilerimizin, velilerimizin ve milletimizin sağlıklı ve huzurlu günler geçirmesini dilerim.” dedi.

 

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrencilerin ara tatil için hazırlanan 60 etkinlik eğitim materyalleri arasında, bilimsel, kültürel, sanatsal, sportif, toplum hizmeti ve günlük yaşam becerileri etkinlikleri yer alıyor. 60 eğlenceli oyun eğitim materyalleri ise öğrencilerin becerilerine yönelik oyunları içeriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x