63 Veterinere ultrason eğitimi

63 Veterinere ultrason eğitimi

Tokat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bünyesinde Tokat’ta görev yapan 63 Veteriner Hekime reprodüktif ultrasonografi ve ultrason eğitimi verildi. Eğitimlerle hayvan kaybının önlenmesi ve yeni donanımlarla Tokat’ta hayvancılığı bir adım daha ileri taşınması hedefleniyor.

19 Temmuz 2019 - 10:20

Tarım Tokat 2023 Vizyonu, Hayvancılık Alt Yapısının Geliştirilmesi Projesinin Gebe İnekler Meraya Buzağılar Hayata alt projesi kapsamında alınan Ultrason cihazlarının kullanımı ile ilgili olarak temin eden firma tarafından gönderilen uzman kişi Tokat’ta görev yapan yaklaşık 63 veteriner hekime sığırlarda reprodüktif ultrasonografi ve ultrason  eğitimi verdi.

Tokat Tarım ve Orman İl Müdürlüğü bünyesinde Tokat’ta ki veteriner hekimlere yönelik sığırlarda Gebelik ve gebe kalma sorunlarının ortaya çıkarılması, yavru veriminin artırılması, hayvancılıktaki yeni teknik-takip ve teşhis metotlarının kullanılmasının öğrenilmesi ve Tokat’ta yaygınlaştırılması için eğitim düzenlendi.

Tokat İl Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Şahin eğitim öncesi yaptığı konuşmada "Ülke ve ilimiz hayvancılığının gelişen teknolojilere ayak uydurması, tek bir yavru kaybının bile önüne geçilmesi, gebe kesiminin engellenmesi, kurbanlık vasfı taşımayan dişi hayvanların gebelik tespitlerinin kontrolleri amacıyla hekimlerimizin teknik ve bilgi donanımlarının artırılmasının hedeflendiği bu eğitim neticesinde İlimizdeki büyükbaş sığır işletmelerine daha donanımlı hizmet götürmeyi hedeflemekteyiz. Tek bir hayvan kaybına bile tahammül edilemeyecek derecede önemli olan mevcut hayvancılık sektörümüzde sağlık, gebelik ve sürdürülebilirlik alanında hekimlerimizin gayretleri ve yeni donanımların kazandırılması ile ilimiz hayvancılığını bir aşama daha ileri taşıyacağız." dedi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ OPERASYONUNDA 15 GÖZALTI
FETÖ OPERASYONUNDA 15 GÖZALTI
BÜLBÜL' DEN ERDOĞAN SEVGİSİ....
BÜLBÜL' DEN ERDOĞAN SEVGİSİ....