77 bin 891 ortakla yola devam

77 bin 891 ortakla yola devam

65 yıldan beri varlığını sürdüren Kayseri Pancar Kooperatifi; Kayseri, Yozgat, Sivas ve Nevşehir illerinde Tarım Marketler ve 12 satış mağazası ile 77 bin 891 ortağına hizmet veriyor

21 Aralık 2018 - 11:24


21 Aralık tarihi Uluslararası Kooperatifler İttifakı tarafından 1923 yılından bu yana “Dünya Kooperatifçilik Günü” olarak kutlanmaktadır. Uluslararası Kooperatifler İttifakı, Birleşmiş Milletler, Dünya Bankası gibi dünyanın önde gelen kurumlar ile birlikte gittikçe artan yoksulluk, açlık, çevresel sorunlar, sağlık, eğitim gibi evrensel sorunların çözümüne odaklanmaktadır.
1953 yılında kurulan ve 65 yıldan beri varlığını sürdüren Kayseri Pancar Kooperatifi; Kayseri, Yozgat, Sivas ve Nevşehir illerinde Tarım Marketler ve 12 satış mağazası ile 77 bin 891 ortağına hizmet veriyor. Kayseri Pancar Kooperatifinin Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü' dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Akay mesajında, Kooperatiflerin "Birlikten kuvvet doğar" anlayışıyla başarıya  giden yolda yardımcı olup öncülük etmesi yanında toplumun ekonomik ve sosyal yönlerden kalkınmasında da önemli rol oynadığına dikkat çekti. Akay, Kayseri Şeker bir kooperatif kuruluşu olduğu için çiftçi odaklı olarak düşünüp şeker pancarı tarımının gelişimine çiftçi odaklı çözümler ürettiğini ve bunu da doğru şekilde başardığı için Kayseri Şeker ile sözleşmeli pancar ekimi yapan çiftçilerin de üretim konusunda oldukça istekli olduklarını söyledi.
Başkan Akay, “Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi, faaliyet sahası olarak şeker pancarının yanı sıra hububat, nohut, yeşil mercimek, kuru fasulye, danelik mısır, ayçiçeği ve kabak çekirdeği gibi üretim çeşitliliği bakımından geniş bir alanda hizmet vermektedir” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fevzi Çakmak Ortaokulu’nun LGS başarısı
Fevzi Çakmak Ortaokulu’nun LGS başarısı
MHP ZİLE’DE KONGRE HEYECANI
MHP ZİLE’DE KONGRE HEYECANI