9 Öğrencinin Cinsel İstismar Davası Sürüyor

9 Öğrencinin Cinsel İstismar Davası Sürüyor

Erbaa'da bir ilkokulda görev yaptığı dönem 9 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 12 aydır tutuklu bulunan emekli öğretmenin davasında 2. Duruşma dün Tokat 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmada çocuklar dinlendi. UCİM ise çocuklar için yine Adliyedeydi

27 Kasım 2018 - 10:27


Tokat'ın Erbaa ilçesinde,  Yunus Emre İlkokulunda 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında görev yaptığı sırada iddiaya göre, 9 ilkokul öğrencisi; M.N., S.T., D.B., N.K., S.Ü., H.D., S.G.B., E.S.Ö., C.E.Ş.'ye  cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 12 aydır tutuklu bulunan emekli öğretmen Ali A. A. (58)'nın yargılanmasına devam edildi. İlk duruşması Tokat 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde Ekim ayında yapılan çocuğa cinsel istismar davasının 2. Duruşması dün görüldü. Mahkemede söz konusu çocukların ifadelerine başvuruldu.
O dönemde okulda görev yaptığı öğrenilen bir başka öğretmenin 2,5 yıl sonra olayı gündeme taşımasıyla UCİM tarafından iddia edilen istismar olayıyla ilgili suç duyurusunda bulunulmuş 10 ay süren soruşturma sonrasında emekli öğretmen Ali A. A. (58) Eskişehir'de gözaltına alınarak tutuklanmıştı. UCİM (Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği) üyesi mavi kelebekler, ellerinde döviz ve pankartlarla mahkeme öncesinde Tokat Adliyesi binası önünde bir araya gelerek yine basın açıklaması yaptı.

“AMACIMIZ FARKINDALIK YARATMAK”
UCİM Tokat İl Sorumlusu Deniz Paktaş, Saadet Öğretmen Çocuk İstismarıyla Mücadele Derneği olarak takip ettiğimiz tüm davalarımızda olduğu gibi bu davamızın da takipçisi olacağız. Sivil toplum kuruluşları olarak, yaşanan bu olaylar karşısında sessiz kalmamız mümkün değildir. Bizler çocukların korunması, mutlu bir yaşam sürmeleri ve yine tüm haklarını kullanabilmeleri için başlatmış olduğumuz bu mücadelede; amacımız doğrultusunda hızla büyüyen, doğru adımlarla destekleyen, kalbi çocuklar için atan, farkındalık yaratan, eğitimler düzenleyen, rehabilite çalışmaları ile topluma destek veren büyük bir aileyiz.  Yaptığımız tüm açıklama ve eylemlerimizle ilk hedefimiz toplumda farkındalık yaratmaktır” dedi.

“HERKES BU MÜCADELEYE DESTEK VERMELİ”
Deniz Paktaş açıklamasını şöyle sürdürdü: “Yaşanan istismar olayları her geçen gün artmaktadır. Bu korkunç tablo karşısında tüm sivil toplum kuruluşları, alanında uzman akademisyenler, devletin ilgili kuruluşlar' ve tüm siyasilerimizin omuz omuza birlikte mücadele vermesi gerekmektedir.  Bizler bu nedenle ivedilikle çalışmalara başlanması gerektiğini her fırsatta dile getirmeye devam edeceğiz. Bugün duruşması yapılan bu dosyamızda ve takipçisi olduğumuz diğer tüm dosyalarımızda sanığın en yüksek cezayı almasını istemekteyiz. Çocuk bedenine uzanan kirli ellere karşı beraber Mücadele etmemiz gerekmektedir. Mücadelemize ve çocuklarımız için güzel ve yaşanabilir bir gelecek kurabileceğimize olan inancımız sonsuzdur. Bu inanç doğrultusunda başarana kadar devam edeceğimizden kuşkunuz olmasın. Bizler UCİM olarak diyoruz ki İstismar felakettir. Çocuklar konuşacak. UCİM yanlarında olacak. Çocuklarımız ve ailelerinin yaşanan bu süreçlerde desteğimize ihtiyacı olduğunu hatırlatıyor ve herkesi mücadelemizde yer almaya ve destek vermeye davet ediyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x