Abbas Güçlü’ye Turhal Kule mesajı

Abbas Güçlü’ye Turhal Kule mesajı

Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen döneminde inşa edilen Turhal Kule, Gazeteci Abbas Güçlü’ye gelen bir mesajın sosyal medya hesabında paylaşılmasıyla gündeme geldi. Mesajda binanın atıl durumda olduğu bilgisine yer verildi

04 Ağustos 2020 - 16:21

Gazeteci Abbas Güçlü kendi insgram hesabından kendisine mesaj olarak gönderilen ve Türkiye’nin farklı noktalarındaki atıl, kullanışsız ve estetik görüntüsü olmayan mimari yapıları paylaşıyor. Bu paylaşımlardan birisi de Tokat’ın Turhal ilçesindeki Kule oldu.

Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen döneminde inşa edilen Turhal Kule,Gazeteci Abbas Güçlü’ye gelen bir mesajın sosyal medya hesabında paylaşılmasıyla gündeme geldi. Mesajda binanın atıl durumda olduğu bilgisine yer verildi.

Abbas Güçlü, “Burası Tokat’ın Turhal ilçesi! Şehrin ortasına bu kuleyi yaptılar atıl durumda, bir işe  yaramıyor yazın sıcaktan durulmuyor..” yazılı mesajı paylaştı. Abbas güçlü mesajın altına “ Sizin oralarda da benzer görüntüler varsa çekin. Gönderin paylaşalım” notunu düştü. Gelen yorumlar arasında Turhallı olduğunu belirten bir vatandaş binaya 6 trilyon harcandığı bilgisini paylaştı. Gelen yorumların bazılarında Turhal’daki kule,  Ankara’da bulunan Atakule’ye benzetilirken bazı yorumlarda ise bina eleştirilerin de hedefi oldu.

Yap-işlet-devret yöntemiyle inşa edilen gözlem kulesinin yüksekliği 65 metredir. Kule, saatte bir tur dönebilme özelliğindeydi. Zemin katında ise alışveriş merkezilokanta ve iki düğün salonu yer almaktadır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Yanan AVM’de hasar tespiti başladı
Yanan AVM’de hasar tespiti başladı