Acemi Erlerde Yemin Heyecanı

Acemi Erlerde Yemin Heyecanı

Tokat 48. Piyade Eğitim Alayı'nda acemi eğitimini tamamlayan 1998/4 tertip acemi erler dün düzenlenen törenle yemin etti. Törenden sonra erler koro halinde vatan marşını okudu

24 Kasım 2018 - 11:20 - Güncelleme: 24 Kasım 2018 - 11:26

Tokat 48. Piyade Er Eğitim Alayı'nda düzenlenen törenle 1998/4 Tertip Acemi Erler yemin etti. Tören 48. Piyade Er Alayı'nın Altın Likayat Madalyalı Sancağı'nın tören alayına girişiyle başladı. Sancak geçiş töreninin ardından acemi erlerin and içme törenine geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından 48. Piyade Eğitim Alayı Tarihçesi okundu. Ardından and içme töreni için Alay Sancağı yerini aldı. Ve yaklaşık bin 600 acemi er yemin etti.  
Eğitim ve Doktrin Komutanı Korgeneral Şeref Öngay'ın yemin eden erlere göndermiş olduğu Komutanlık tebrik mesajının okunmasının ardından 1998-4 Tertip erler adına birliğe ilk katılan piyade er Mehmetçik Yaş Kütüğüne plaket çaktı.
Acemi erlerin yemin töreni daha önce kışlada vatani görevini yapan ve şuanda da vatani görevini kışlada yapmakta olan evlatlarının yemin törenine katılan misafirlere katılım belgelerinin verilmesiyle devam etti. Daha sonra ise eğitim, atış ve spor konularında başarılı olan erlere belge ve ödülleri verildi.  And içen erler adına yapılan konuşmanın ardından  'Bu vatan kimin' adlı şiir okundu.

Hudut Tekmili'nin okunmasının ardından Garnizon ve 48. Piyade Eğitim Alay Komutanı Piyade Albay Rıfat Dönel bir konuşma yaptı.  Piyade Albay Rıfat Dönel, “Türk askeri olmak, Mehmetçik olmak bir onurdur. Askerlik göreviniz, ileride çocuklarınıza, torunlarınıza bırakacağınız manevi bir mirastır. Artık kutsal görev sırası sizde! Silahlı kuvvetlerimizin en genç Mehmetçikleri olarak sizlere güveniyor ve iyi birer asker olacağınıza yürekten inanıyorum. Ettiğiniz bu kutsal andın, size, ailelerinize ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve yüce ulusumuza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Alayda düzenlenen törene, Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı Albay Rıfat Dönel, GOP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin,  CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Tokat Baro Başkanı Melih Yardımcı ve asker aileleri katıldı. Törenden sonra erler koro halinde vatan marşını okudu. Marşın okunmasının ardından aileler Mehmetçiklerle yemin töreni alanında kucaklaştı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GÖREVDEN ALMA DEĞİL İSTİFA
GÖREVDEN ALMA DEĞİL İSTİFA
Mercedes CLA 180 kazanmak için son 15 gün
Mercedes CLA 180 kazanmak için son 15 gün