ADAY DEĞİLİM
Reklam

ADAY DEĞİLİM

Tokatspor Kulüp Başkanı Bahri Çabuk'un istifa haberinin ardından gözler kulüp eski başkanı Sami Ülkü'ye çevrildi. Sorularımızı yanıtlayan Ülkü “Aday değilim” diyerek bundan sonra Tokat sanayisine ve istihdamına katkı sunmaya odaklanacağını söyledi

19 Temmuz 2017 - 10:00 - Güncelleme: 19 Temmuz 2017 - 10:08


Tokatspor kulübü eski başkanı Ahmet Sami Ülkü, gazetemiz spor servisine gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Tokatspor Eski Kulüp başkanı Ahmet Sami Ülkü, önceki gün Tokatspor'da kulüp başkanı Bahri Çabuk'un istifasını değerlendirdi. Sami Ülkü istifa haberini sosyal medyadan öğrendiğini belirterek karara üzüldüğünün ifade etti.
Eski Başkan Ülkü, “Başkanın konuşmalarını takip ettim. Önünün kesildiğini ve destek sözü verenlerinde desteklerini geri çektiklerini belirttiklerini söyledi. Gönül isterdi bu işlerin böyle olmamasını temenni ederdim. Gönlümüzden geçen bir an önce bu işlerin düzelmesidir. Sayın Valimiz Dr. Ömer Toraman ve Belediye başkanımız Eyüp Eroğlu'nun bu hassas konuya bir an önce el atıp çözmelerini bekliyoruz. Gönlümüzden geçen olay ise Bahri beyin ikna edilip tekrar göreve dönmesidir. Ama o şık olmasa da sayın valimizin ve belediye başkanımızın tesPit ettiği yeni bir Tokat sevdalısının bu işin başına getirilmesidir. Tokatspor'un elli yıllık isminin 'yeni Tokatspor', '1969' vs,gibi isimlere maruz kalmaması ve bu işin acilen tedbir alınarak çözülmesi her Tokatspor taraftarı gibi bizimde en büyük temennimizdir” diye konuştu.
Bahri Çabuk'un istifasının ardından Sami Ülkü isminin yeniden gündeme gelmesi üzerine kulüp başkanlığına aday olup olmayacağı sorusunun yanıtlayan Ülkü, adının Tokatspor'da anılmasının kendisini onure ettiğini ifade ederken aday olmayacağını söyledi. Sami Ülkü, işlerinin yoğunluğu nedeniyle böyle bir düşünce içerisinde olmadığını söyledi.
Ülkü, “Biz bu saatten sonra Tokat'a sanayi anlamında katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bu alanda şirket olarak karar aldık daha çok hemşerimize iş imkanı sağlarsak bizim için en büyük mutluluk budur. Herkesin bildiği üzere her Tokat spor kongrelerinde ve her kriz anlarında Tokat spor'da ismimizin zikredilmesi bizi son derece onura etmektedir. Bu anlamda bütün Tokatlılara ve camiaya çok teşekkür ediyorum. Bu şehrin takımı olan Tokatspor birlik ve beraberlikle bu sorunu aşacaktır” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tüm Sağlık Sen’den gazetemize ziyaret
Tüm Sağlık Sen’den gazetemize ziyaret
Kahraman Esnaf 1 saat kepenk kapatıyor
Kahraman Esnaf 1 saat kepenk kapatıyor