google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Aday değilim

2 Dönemdir görev yapan Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, “Ülkemiz 2023 ve 2071 hedeflerine koşarken birikimli, inançlı, çalışkan aday adaylarına şans verip ve tercih edilen adayımız ile 10 yılda ulaştığımız başarının sürdürülebileceği kanaatiyle; 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerinde aday olmayacağım” diyerek aday olmayacağını açıkladı

10 Kasım 2018 - 12:26


Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, 2 dönem süren belediye başkanlığı görevinin ardından yerel seçimlerde aday olmayacağını açıkladı. Tokat'ın Zile ilçesinde 2009 tarihinde göreve gelen Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, 2014 seçimlerinde güven tazeleyerek görevine devam etmişti. 10 yılda yüksek performansla çalıştığını belirten Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, 31 Mart 2019 seçimlerine kadar görevinin başında olduğunu belirterek yazılı bir açıklama yaptı.
Başkan Vidinel'in yazılı açıklaması şu şekilde: “2009-2014 Yerel seçimlerinde, mensubu olmakla onur duyduğum Ak Parti'nin tercihi, gayreti, halkımızın teveccühü ve Allah'ın (C.C) takdiri ile Zile Belediye Başkanı seçildim. Bize duyulan güvene layık olmak için, Ak Partili yerel yönetim anlayışı ve takım ruhu ile şartları ve imkânları zorlayarak çalıştık. Doğup büyüdüğüm Zile'ye yeni eserler kazandırmak, Zile'yi bulunduğu yerden çoktan hak ettiği yere taşıma gayreti ve kararlığında yeni adımlar atarken; acısına, sevincine ortak olduğum hemşehrilerime hizmetkâr olma mutluluğunu yaşadım. Arkadaşlarımızla biz mantığında buluşarak; Zile Belediyesi olarak yüksek performansla çalıştık ve yerel yönetim- hükümet iş birliği ile kamu yatırımları aldık. Zile'de olmayan, hayal olan en az 110 eserin altına imza attım. Dinlenmemek üzere yola çıkanlar, asla yorulmazlar inancı ile 10 yılda 1 ay izin kullanmadım. Gönlümüzde Zile'ye hizmet sevdası, arkamızda milletin hayır duası ile ilk günkü heyecanla hafta sonu, bayram demeden halkımıza severek isteyerek hizmet ettim. Vizyonumuzun, misyonumuzun farkına vararak sokaklarımızla, çarşımızla, halkımızla,  personelimizle, kurum ve kuruluşlarımızla bütünleştim. Hepimiz Anadolu bahçesinin çiçekleriyiz felsefesi ile herkesi bir ve beraber görerek kimseyi ötekileştirmeden, herkes bana oy verme mecburiyetinde değildir ancak ben herkese hizmet etme mecburiyetindeyim anlayışıyla 24 saat belediyeci oldum. Halkımızın şehir ile ilgili taleplerine AR-GE çalışması ile olgunlaştırarak, mantıksal çerçevede projelendirerek gerçekleştirmeye çalıştık.”

10 YILDA ULAŞTIĞIMIZ BAŞARININ SÜRDÜRÜLEBİLECEĞİ KANAATİNDEYİM
Hizmetlerimizi beş ana tema üzerinde yönlendirdiklerini anlatan Başkan Vidinel, “1-Şehrin gülümseyen yüzü, dost eli olmak, 2-Alt yapı ve yatırımlar, 3-Sosyal Belediyecilik,  4-Tarihi ve kültürel dokunun korunarak gün ışığına çıkarılması, 5-Bizi biz yapan değerlerin, milli kültürümüzün yaşam biçimi olarak gençliğe verilmesi. Ülkemiz 2023 ve 2071 hedeflerine koşarken birikimli, inançlı, çalışkan aday adaylarına şans verip ve tercih edilen adayımız ile 10 yılda ulaştığımız başarının sürdürülebileceği kanaatiyle; 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerinde aday olmayacağım. 31 Mart 2019 tarihine kadar görevimin başındayım. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi; tevazu, samimiyet ve gayret ile önce millet, önce memleket diyerek partimin adayının kazanması için çalışacağımı ve verilecek her türlü görevi ifa edeceğimi; Kamuoyuna saygıyla arz ederim.” şeklinde yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MÜJDELİ ZİYARET!
MÜJDELİ ZİYARET!
İşyeri açan esnafa sürpriz zarf
İşyeri açan esnafa sürpriz zarf
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0