ADOÇİM’den CORONAVİRÜS (COVID-19) BİLGİLENDİRMESİ

ADOÇİM'den CORONAVİRÜS (COVID-19) BİLGİLENDİRMESİ

Taşeronları ile birlikte Günlük ortalama 500 kişinin çalıştığı Adoçim Artova fabrikasında iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri kapsamında dünyada hızla yayılan Coronavirus (COVID-19) ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

07 Mart 2020 - 11:40


Toplantının açılışını yapan Fabrika müdürü Mesrur BÜYÜKAŞIK, Adoçim olarak çalışanlarımızın sağlık ve güvenliği her zaman en öncelikli konumuzdur. Son günlerde oldukça fazla konuştuğumuz, toplumsal sağlığı etkileyen ve Dünyada hızla yayılan Coronavirus (COVID-19) ile ilgili olarak sizleri bilgilendirmek ve korunma yöntemlerinin altını çizmek için bu toplantıyı düzenledik diye ifade etti.
Daha sonra İşyeri Hekimi Dr. Celal Şahin ve iş güvenliği uzmanı Cahit Açıkkapı Resmi açıklamalara göre Ülkemizde yeni Korona virüs vakasının henüz saptanmadığını, ancak Dünya'daki birçok ülke gibi ülkemizde de vakaların görülme ihtimali bulunduğunu, bu kapsamda, Korona virüsü hakkında bilgi düzeyinin artırılması ve gerekli tedbirlerin alınması için Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından rehber, afiş, broşür ve sunumlar hazırlandığını,  Adoçim olarak çalışanlarını bu veriler doğrultusunda  bilgilendirmeyi amaçladıklarını ifade ettiler.
Dr. Celal Şahin Korona virüsünün damlacık yoluyla bulaştığının düşünüldüğünü, virüs hasta bireylerden öksürme, hapşırma yoluyla ortaya saçılan damlacıklarla ve hastaların kontamine ettiği  yüzeylerden göz, ağız, burun mukozasına temasla bulaşabildiğini, bu sebeple hijyen konusuna dikkat edilmesi gerektiğini, gıda güvenliği önerilerine dikkat edilmesini , çiğ süt ve çiğ  hayvansal ürün tüketilmemesi, çiğ tüketilecek sebze ve meyveleri iyice yıkayarak tüketmek gerektiğinin altını çizdi.
Toplantı da ayrıca Coronavirus (COVID-19) nedir, semptomları nelerdir, nasıl önlemler alınır, işyerinde alınması gereken önlemler nelerdir, yurt dışına seyahat edecek kişilerin yapması gerekenler nelerdir? konularında bilgiler sunuldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x