>
ADOÇİM TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi aldı

ADOÇİM TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi aldı

ADOÇİM , Koronavirüs’le mücadele sürecinde aldığı önlemler ve oluşturduğu hijyen standartları ile birlikte TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi almaya hak kazandı.

06 Ağustos 2020 - 10:16

ADOÇİM, hızla değişen dünya koşullarına uyum sağlayarak, “Önce insan, önce sağlık” ilkesiyle değişime öncülük etmenin gururunu yaşıyor. Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından sanayi işletmelerinin Covid-19 ile mücadelesini belgelemek üzere uluslararası kalite belgesi standartında olan “TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi ‘ni” almak için ilk başvuru yapan sanayi şirketlerinden biri oldu.

ADOÇİM tüm birimlerinde uyguladığı Kalite, İş Sağlığı Güvenliği, Çevre ve Enerji Yönetim Standartları’na bir yenisini daha ekleyerek, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı önderliğinde Türk Standartları Enstitüsü tarafından yayımlanan Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’na uygun olarak TSE- Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi almaya hak kazandı.

HEMEN EYLEM PLANI DEVREYE GİRDİ

ADOÇİM’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Tüm dünya ve ülke olarak zorlu bir dönemden geçiyoruz. Birçok sektör pandemi sürecinden ciddi bir şekilde etkilendi. Türkiye’de ilk vakanın görülmesinin hemen ardından firma olarak enfeksiyonu önleme ve kontrol ilkeleri doğrultusunda hazırladığımız eylem planımızı hızlı bir şekilde hayata geçirdik ve tüm tedbirleri uyguladık. TSE tarafından yapılan denetimlerin sonucunda almış olduğumuz Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi, çalışanlarımız ve ailelerinin, paydaşlarımızın, şehrimizin ve ülkemizin sağlığına verdiğimiz önemin bir kanıtıdır.  Hiçbir zaman tedbiri elden bırakmayacağız.. Üretmeye, ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz.”

0
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ZEYİD ASLAN'DAN TOKAT ÇIKARMASI
ZEYİD ASLAN'DAN TOKAT ÇIKARMASI
Minibüs uçuruma devrildi: 1 ölü, 1 yaralı
Minibüs uçuruma devrildi: 1 ölü, 1 yaralı