ADOÇİM ve Türk Kızılayı’ndan işbirliği

ADOÇİM ve Türk Kızılayı'ndan işbirliği

ADOÇİM- TÜRK KIZILAYI işbirliği ile Kök hücre ve kan bağışında bulunuldu. Adoçim Çimento Fabrikası’nda düzenlenen bu kampanyaya ADOÇİM çalışanları kadar ilçe halkının da ilgisi yoğun oldu.

12 Şubat 2019 - 16:12 - Güncelleme: 12 Şubat 2019 - 16:26

‘Dokunuzda bir can var’ sloganıyla ADOÇİM - Türk Kızılay’ı işbirliği ile kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenlendi. Kanser hastalarına umut olmak ve kan bağışı konusunda farkındalık yaratmak isteyen ADOÇİM, bu kampanyaya tüm gönüllüleri davet etti. Artova İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Belediyesinin de destek verdiği bağış kampanyasına ADOÇİM çalışanları kadar ilçe halkının da ilgisi yoğun oldu.

Artova Kaymakamı Mustafa Karali, İlçe Jandarma Komutanı Cüneyt Okur, İlçe Emniyet Amiri Fatih Kaptan’ın da katılım sağladığı kampanyaya ilgi yoğun oldu. ADOÇİM Fabrikası idari binasında bağış yapmak isteyenler için özel alan oluşturuldu. Doktor gözetiminde kan vermek isteyenler gerekli formu doldurduktan sonra bağışlarını gerçekleştirdi.

AMACIMIZ FARKINDALIĞI ARTTIRMAK

ADOÇİM Fabrika Müdürü Mesrur Büyükaşık, düzenlenen kan ve kök hücre bağışı kampanyası hakkında bilgiler verdi.  Büyükaşık, “Türkiye’nin lider sanayi kuruluşlarından biri olan ADOÇİM önderliğinde “Dokunuzda bir can var’ sloganıyla yola çıkarak kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenledik. Bu kampanyaya İlçe kaymakamımız Sayın Mustafa Karali’ de destekte bulundular.Bütün çalışanlarımızın katılımını beklediğimiz bu kampanyanın özellikle farkındalığı arttırmak amacıyla yapılan bir kampanya olduğunu belirtmekte fayda görüyoruz. Zaman zaman radyo ve televizyonlarda ‘Acil kan aranıyor’ diye anonslarla karşılaşıyoruz. Burada özellikle dikkat çekmek istediğimiz konu kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. Bir kan 3 can demektir. Onun için kampanyamızın yerini bulacağını umut ediyoruz. Herkese teşekkür ediyoruz” dedi.  

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x