Ağaçlar strese girdi!

Ağaçlar strese girdi!

Tokat'ta kiraz bahçesini gezen Seyfettin Yavuz, aynı dalda hem meyve olduğunu hem de çiçek açtığını gördü. Yavuz, ağaçların streste olduğu için böyle bir olayın olduğunu söyledi.

18 Haziran 2020 - 12:49


Tokat Merkez Büyük Yıldız köyünde kiraz ağacında ilginç bir görüntüye rastlandı. Meyvesi toplanmaya başlayan kiraz ağacının aynı dalında kirazları toplanırken çiçek açtığını da görüldü. Kent merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Büyük Yıldız köyünde çiftçilik yapan 3 çocuk babası Seyfettin Yavuz (41), bahçesini gezerken ilginç bir görüntü ile karşılaştı. Kiraz bahçesini gezerken hem meyvenin hem de çiçeğin aynı dalda olduğunu fark etti. 

'AĞAÇLAR STRESE GİRDİ'
Köyde çiftçilik ile uğraşan Seyfettin Yavuz, "Bahçemi geziyordum. Meyvelerimi geziyordum. Biranda dikkatimi çekti. Çünkü böyle her zaman karşılaştığımız bir olay değil. Şuanda meyve hasat zamanı hasatla birlikte çiçeği bir arada görmek bizi biraz etkiledi. Benim de o yüzden dikkatimi çekti. Normalde bahar mevsimi bizim burada Mayıs ayında biter. Ama şimdi bahar mevsimi uzadığı ve yaz mevsimine sarktığı için ağaçlar strese girdi. Büyük ihtimalle o yüzden dolayı, bir taraftan meyve hasadı yaparken diğer taraftan da ağaçlarımızın çiçek açtığını fark ettik. Köyümüzdeki yaşlı amcalarımıza sorduk. Bugüne kadar böyle bir şey görmediklerini söylüyorlar. Onlarda duyduklarında ilginç karşılıyorlar." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Düğünden sonra Covid-19’a yakalandı
Düğünden sonra Covid-19’a yakalandı
Zile Özyurt ile Almus Çevreli’de Toplulaştırma projeleri tamamlandı
Zile Özyurt ile Almus Çevreli’de Toplulaştırma projeleri...