‘Aile Okulu’ İle 20 bin aileye ulaşıldı

‘Aile Okulu’ İle 20 bin aileye ulaşıldı

Tokat Valiliği öncülüğünde başlatılan ve İl Müftülüğü tarafından yürütülen Diyanet Tokat projesi kapsamında ‘Aile Okulu’ kapanış ve belge törenine yapıldı. Proje ile 20 bin aileye eğitim verildiği bildirildi

12 Aralık 2019 - 10:53

26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı'nda düzenlenen tören İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programda Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan “Aile“ konulu sinevizyon gösterimi sunuldu. 

Tokat İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili “Aile Okulu” projesi ile ilgili yaptığı konuşmasında proje kapsamında 20 bin aileye ulaşıldığını söyledi.  Programda Kayseri İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven “Aile Olmak, Aile Kalmak” konulu konferansını verdi.

Vali Dr. Ozan Balcı, konuşmasında ailenin toplumun temeli olduğunu söyledi. Ailede huzur olmayınca mutluluğun olmayacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Aileye adalet, merhamet, vicdan, fedakarlık hakim olmalı. Ama aileler helal lokmayla inşa edilmeli. Helal lokmayı çok önemsiyorum. Bizim dinimiz, inancımız kul hakkı üzerine kurulu. Bir insanın kalitesini belirleyen ölçütler vardır. Bir kadının ya da bir erkeğin kalitesini, toplumdaki yerini, birbirimize karşı davranışlarımız belirler. Bizim birbirimize karşı davranışlarımız kaliteli ise bu bizim durumumuzu, medeniyetimizi ve toplumdaki yerimizi gösterir.” dedi. 

'Aile Okulu' kapsamında 20 bin aileye eğitim verildiğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Çok güzel bir etkinlik oldu. Emeği geçen İl ve ilçe müftülerimize, Kur'an Kursu hocalarımıza, imamlarımıza ve  eğitime katılanlara teşekkür ediyorum. Hepinize toplumda, evde huzur ve mutluluk diliyorum. Evlerinizde huzur, adalet, vicdan ve fedakarlık hakim olsun diyorum.” şeklinde konuştu. 

Yapılan konuşmaların ardından 'Aile Okulu' eğitimine katılan kursiyerlere belgeleri takdim edildi.Törene Vali Dr. Ozan Balcı eşi Sonay Balcı ile katılırken, Kayseri İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, Tokat İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, protokol mensupları, Kur’an Kursu öğreticileri ve kursiyerler katıldı. 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Tokat’ta vaka sayısı yüzde 50 düştü
Tokat’ta vaka sayısı yüzde 50 düştü