"Aile Okulu" kursiyerleri belgelerini aldı

"Aile Okulu" kursiyerleri belgelerini aldı

Turhal İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen "Aile Okulu" eğitim programını tamamlayan kursiyerlere belgeleri verildi.

04 Mart 2019 - 17:41

Turhal İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından düzenlenen Aile Okulu programının sona ermesi dolayısıyla Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde bir tören düzenlendi.

Törende konuşan İlçe Müftüsü Mustafa Akdağ,İnsanın ilk ve en hayırlı okulunun aile olduğunu, İnsanoğlunun diğer varlıklar gibi sadece beslenmek ve korunmak için aile kurmadığını, onun içinde ailenin bir kültür ve medeniyet ocağı olduğunu ve özellikle Müslümanlar açısından ailenin yeryüzünü cennete dönüştüren, bireylerin gösterdikleri fedakârlıklarla, cennetin kapısını aralayan bir kuruluş olduğunu belirtti.

Toplumun temel taşı olan ailenin önemine değinen Turhal Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer ise “Bu güzel ve anlamlı eğitim çalışmasının son gününde belge töreninde sizlerle büyük mutluluk duyuyorum. Bu eğitim programı süresince faydalı bilgileriyle sizleri aydınlatan, sizlere bir nevi eğitim veren katılımcılarımızı ve konuşmacılarımızı tebrik ediyorum” dedi

Törende konuşmaların ardından Aile Okulu eğitim programını tamamlayan 178 kursiyere belgeleri verildi.

Törene, Turhal Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer, Tokat İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, Kayseri İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Temel Yeşilyurt, resmi kurum müdürleri ve vatandaşlar da katıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarım Müdürlüğü’nden sınav duyurusu
Tarım Müdürlüğü’nden sınav duyurusu
İçişleri Bakanlığı: 32 ilde karantina uygulanıyor
İçişleri Bakanlığı: 32 ilde karantina uygulanıyor