>
AK KADINLAR TOKAT’TA SABUNCUOĞLU İLE YOLA DEVAM EDECEK

AK KADINLAR TOKAT'TA SABUNCUOĞLU İLE YOLA DEVAM EDECEK

İnandığın yolda yürü’ sloganıyla AK Parti Tokat İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. 7 İl ile eş zamanlı kongrede mevcut başkan Havva Sabuncuoğlu ile ‘yola devam’ kararı çıktı

22 Şubat 2021 - 00:26 - Güncelleme: 23 Şubat 2021 - 09:57

AK Parti Tokat İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi Hüseyin Akbaş Kapalı Spor Salonunda yapıldı. Kongreye AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşleri Başkanı Şebnem Koçakelçi,  AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi Aslı Seren, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, AK Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir, Tokat Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Özlem Zengin, Milletvekilleri Yusuf Beyazıt, Mustafa Arslan, 23. dönem milletvekilleri Dilek Yüksel ve Osman Demir, ilçe başkanları ve çok sayıda parti teşkilatı katıldı.

 

Kongrede Ak Parti Kadın Kolları Mevcut Başkanı ve adayı Havva Sabuncuoğlu da hazır bulunurken saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan kongreye  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan İl Kadın Kolları Kongresine videokonferans yöntemiyle bağlandı. 

 

Divan Başkanlığını Genel Merkez MKYK Üyesi Aslı Seren’in yaptığı kongrede Başkan Yardımcılığını Seher Delen, Divan Üyeliğini ise Vildan Altunsoy, Filiz Özkara, Semiha Yılmaz üstlendi.

 

Kongrede sırasıyla şu konuşmalar yapıldı:

HAVVA SABUNCUOĞLU: YÜKÜMÜZ AĞIR DİYE YOLUMUZDAN VAZGEÇMEYECEĞİZ

Kongrede ilk konuşmayı yapan AK Parti Tokat İl Başkanı ve adayı Havva Sabuncuoğlu  “Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Kongremize hoş geldiniz. Öncelikle Gara `da şehit edilen 13 vatandaşımıza ve askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. Bu hain saldırıyı düzenleyen terör örgütü PKK’ yı lanetliyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın "Kadın siyasetin öznesidir." düsturuyla 2001 yılında çıktığımız bu yolda coşku ve heyecanla yürümeye devam ediyoruz. 19 yıldır bu kutlu davada Kurucu Kadın Kolları, Yürütme Kurulu üyeliği, 2011 yılından itibaren Kadın Kolları Başkanlığı görevlerini yürütmekteyim. Bu görevleri bizlere layık gören teşkilat büyüklerimize teşekkür ederim. Biz bu süreç içerisinde Ak Kadınlar olarak; il-ilçe-belde tüm kadın kolları teşkilatlarımızla, azim, çalışkanlık, zarafet ve incelik özelliklerini kuşanarak her bir gönle dokunmaya niyet ettik. Gece-gündüz, kar-kış demeden, çocuğunu yaşlısına emanet ederek, mahalle mahalle dolaşarak, her kapıya el izimizi, her sokağa ayak izimizi bıraktık. Her daim kadınlarımızın yanında olup, hiçbir zaman seçimden seçime sahalara inen teşkilatlardan olmadık. Peki neden buradaydık? Çünkü liderimizin dediği gibi, kadınsız siyaset olmazdı. Ve bizler vatanımızın bütünlüğü, devletimizin bekası ve çocuklarımızın geleceği için; elimizi taşın altına koymak zorundaydık. Biz hem 15’lilerin torunları hem de geleceğe yön verecek 15’1ilerin analarıydık. Büyük Türkiye davasında üzerimize düşen her görevi yapmalıydık. Bu sebeple Ak Parti çatısı altında görev aldık ve hedef 2023-2053 ve 2071 diyerek görevlerimize devam edeceğiz.  Evet yolumuz uzun, yükümüz ağır... Ama ne yolumuz uzun diye yükümüzden, ne de yükümüz ağır diye yolumuzdan vazgeçmeyeceğiz. Dünyanın dört bir yanına Hakkı ve adaleti götürünceye kadar yılmadan, yorulmadan azimle çalışacağız. İnandığımız bu yolda tevazu, gayret ve samimiyetle dünden bugüne emek veren tüm kadın kolları teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca bugüne kadar bizlerden desteklerini esirgemeyen İl başkanlarımıza, Vekillerimize, Belediye başkanımıza,  Her zaman yanımızda olan gençlik kolları başkanıma ve bu coşkulu ortamın hazırlanmasındaki emeklerinden dolayı tüm gençlik kolları teşkilatımıza teşekkür ediyorum. İnandığımız yolda, büyük ve güçlü Türkiye için durmak yok yola devam.”

 

EROĞLU ‘BİN KADIN BİN İSTİHDAM’ PROJESİNİ DUYURDU

Ak Partili Kadınlara seslenen bir sonraki isim ise Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu oldu. Başkan Eroğlu yaptığı konuşmasında Tokat’ta kadınlara yönelik olarak hayata geçirilen hanımeli merkezlerine vurgu yaparken, bir de müjde verdi. Başkan Eroğlu “1000 kadın, 1000 istihdam projesinin” hayata geçmek üzere olduğunu duyurdu. Gara şehitlerini anan ve bölücü örgütleri lanetleyerek sözlerine başlayan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu: “Kuruluşundan itibaren partimizin bugünlere gelmesine emeği geçen, alın teri akıtan, AK Kadınlara teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Aramızda olmayan ebediyete intikal eden ablalarımıza da Allahtan rahmet diliyorum. Değerli Kadınlarımız, sizler ak parti siyasetinin en temel unsurlarısınız. Gururlusunuz, gururumuzsunuz. Gece gündüz fedakarca Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındasınız. Dediğim gibi gururumuzsunuz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kadar da kadınlara önem veren bir başka lider yoktur sanırım. Karda kışta, ellerinizdeki broşürlerle AK Dava’yı nasıl omuzladığınızı çok iyi biliyorum, bizzat şahidim. İnanın aldığımız tüm başarılarda, belediyedeki aldığımız o zaferlerde de gerçekten aslan payı sizindir diye düşünüyorum. Ve lütfen kendinizi alkışlamanızı istiyorum. Bizler 2014’te belediyeciliğe başladığımızda siz kadınlarımızı ayrı yere koyduk. Bu noktada siz değerli kadınlarımızla birlikte yol yürümeyi çok önemsedik. 4 tane tokatta hanımeli merkezleri kurduk. Bu merkezlerden 47 bin kadınımız açtığımız kurslardan mezun oldular. Bu kadınlarımız arasından aldıkları sertifikalarla işyeri açanlar da var. Bundan sonra da yine siz kadınlarımızla birlikte Tokat’ta çok güzel işlerin altına imza atacağız. Bizler hanımeli Merkezlerinde yaptığımız projelerin yanı sıra yeni bir proje daha var. 1000 kadın 1000 istihdam. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde oluşturacağımız atölyelerde 1000 tane kadına istihdam sağlayacağız ve e-ticaret yöntemiyle Tokat’ın kültür ve sanatını tanıtacağız. Bu proje ile bu kadınlarımıza destek vereceğiz. Birkaç ay içerisinde bu projeye başlayacağız. Kadınlarımıza hayırlı olsun.”

 

MUSTAFA ARSLAN: AK PARTİ EN BÜYÜK KADIN HAREKETİ

AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan: Kuruluşundan bugüne görev yapan başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca Havva Hanıma da çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Ak Parti 11 milyondan fazla üyesi ile dünyanın en büyük sivil kuruluşu. Ak Partili Kadınlarımız da eminim aynı şekilde en büyük kadın hareketidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın kadınlara olan bakışı da belli. AK Kadın Hareketi de dünyanın en büyük kadın hareketi.  Bugün mecliste 54 kadın milletvekiline sahip bir parti olduğumuzu da söyledik. Sayın Cumhurbaşkanımız iktidara geldiğinden beri kadınlara verdiği önemi, yaptığı çalışmaları ortada. Bunlar da inşallah 2023, 2053, 2071 hedeflerine doğru ilerlerken inşallah artarak devam edecek” dedi.

 

YUSUF BEYAZIT:  BU KADROLAR VAROLDUKÇA DAVAMIZ SÜRECEK

Yusuf Beyazıt: Burada bir sunumda bir şey görültü. Bir Valide Sultanın bu kültüre ne kadar hizmet ettiği değerlendirildi. Ama bizde gerçekten Cumhurbaşkanımız, il başkanı oluncaya kadar tabiri caizse kadının adı yoktu. Kadının adı ne zaman ki bizim liderimiz İl Başkanı oldu ondan sonra başladı. Özellikle, türbanlı olanlar, inançlı olanlar, Anadolu olanlar, köylü olanlar bu makamın yerli ve milli olanları hep saf dışı edilmişlerdi. Ben bir baba olarak çok iyi hatırlıyorum. Kadının adı ne zaman ki Cumhurbaşkanımız siyasi hayata geldiğinden itibaren damgasını vurmuş ve var olmuştur. Düşünün 13 tane vatan evladı 6 senedir o mağaralarda rehin tutulurken o anaların yerine bir kez geçin, nasıl yüreği sızladığını düşünün. Ama dikkat edin bu muhalefet, ‘Ama, ancak, fakat’ diyerek varsa yoksa teröre yandaşlık yapmak, uşaklık yapmak, hamallık yapmak peşindeler. Hele bir partinin Kadın olan Genel Başkanı o hain terörü destekleyen, çukur eylemlerinin mucidi olan o PKK’ya sırtını dayayan insanı evine kahvaltıya davet ediyor. Niye Diyarbakır’da esir alınan bizim Mehmetçiğimizin orda bekleyen Diyarbakır’daki analarının yanında yer almıyor. Niye almıyor. Soruyorum. Bunları ev ev anlatacaksınız. Bu millet siz var  oldukça, bu analar, Bu kadrolar var oldukça, bizim Cumhurbaşkanımız, AK Partimiz AK davamız Allah’ın izniyle var oldukça sonuna kadar devam edeceğiz. Buna asla prim vermeyecek asla izin verilmeyecek. Kongreler bir takım düşüncelerin, hedeflerin konuşulduğu mekanlardır. Biz de hiçbir şey rastgele yapılmaz. Ben hepinizin bu mücadelesini tebrik ediyorum. Cumhurbaşkanımız yanında yoldaş olmaya, dava kardeşi olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

 

ALDEMİR: CUMHURBAŞKANIMIZIN KADINA VERDİĞİ ÖNEM TEŞKİLATLARIMIZDAN BELLİ

AK Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir: Gerçekleştirdiğimiz 6’ın kongrenin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bugüne kadar hizmet etmiş başkanlarımıza sizlerin nezdinde teşekkür ediyorum. Tüm hanım kardeşlerimizin partimize emeği geçti. Partimiz kurulduğundan beri bu emek ortada. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kadınlara verdiği önem de teşkilat yapımızdan da bellidir. Sözlerimi sizleri en kalbi duygularımla selamlıyor, seçilecek arkadaşlara başarılar diliyorum.”

 

ŞEBNEM KOÇAKELÇİ: ÜLKEMİZİ BÖLEMEYECEKLER

Tokatlılara “Ben kendimi sizin hemşeriniz olarak görüyorum” diye seslenen AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşleri Başkanı Şebnem Koçakelçi , “ Çünkü Grup Başkan Vekilimiz, Özlem Ablamız benim çok eski dostum dolayısıyla da Tokat Koordinatörü olmadan önce defalarca Tokat’a geldim. Tokat’ın  kültürünü, kimliğini, özlü sözlerini çok iyi biliyorum. Tokatlıları çok seviyorum. Bu sebeple Tokat’ta olmak ayrı bir mutluluk kaynağı” dedi. Sözlerine Gara Şehitlerine rahmet dileyerek devam eden Koçakelçi, “Ne yaparlarsa yapsınlar, Allah’ın izniyle ülkemizi bölemeyecekler. Bundan sonra bizler aynı şekilde mücadele etmeye devam edeceğiz.” Dedi. Kongrenin hayırlı olmasını dileyen Koçakelçi, “Bu kutlu davada gecesini gündüzüne katan, 19 yıldır partimizin zaferden zafere koşmasına vesile olan siz kadınlarımıza çok teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

Ankara’dan Kadın Kolları Kongresine katılmak üzere yola çıkan ve ayağının tozuyla kürsüye çıkan AK Parti Grup Başkan Vekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin’in konuşması ise güne damga vurdu. Salon Zengin’i ayakta alkışlarken tezahurat sesleri yükseldi.

HABER: Mihriban KOÇAKER-Dursun Ekrem ER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x