google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
AK Parti’de büyük kongre süreci başlıyor

AK Parti’de büyük kongre süreci başlıyor

İlçe kongrelerinin tamamlanmasının ardında kongre sürecini değerlendiren AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, kongrelerin birlik ve beraberlik içerisinde geçtiğini söyleyerek, Ekim ayı sonuna doğru İl Kongre takviminin netleşeceğini ifade etti.

03 Ekim 2020 - 11:29

AK Parti’de ilçe kongreleri Turhal kongresiyle tamamlandı. Kongre sürecini değerlendiren AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, kongrelerin birlik ve beraberlik içerisinde geçtiğini söyleyerek, önümüzde ki hafta sonu itibari ile tüm Türkiye’de ilçe kongrelerinin tamamlanacağını belirtti. 15 Ekim’den sonra İl Kongreleri için takvimin belli olabileceğini kaydeden AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, “İlçe kongrelerimizi bitirdik. Tabi pandemi öncesi üç tane ilçemizin kongresini yapmıştık. Üç tane ilçede de atama yapılmıştı, yani ilçe başkanı adaylarımız genel merkezimizce tespit edilmişti. Sonra kovit süreci girince Haziran – Temmuz gibi planladık sonra tekrar bir daha bu süreç girdi. Şuanda tüm Türkiye’de bu hafta ve önümüzde ki hafta sonu itibari ile bütün ilçe kongreleri tamamlanmış olacak. Bizim sadece Turhal ilçemizde çift liste oldu orada da elhamdülillah her hangi bir sıkıntı yaşamadık. Arkadaşlarımız birlik beraberlik içerisinde kongre geçirdi. Biz Tokat teşkilatı olarak ilçe kongrelerimizi tamamladık” dedi.

İL KONGRE SÜREÇİ BAŞLIYOR

İlçe Kongrelerinin bittiğini il kongresi için sürecin başlayacağını ifade eden Polat; “ Genel Merkezimizin şuan da bir taslak çalışması var mı yok mu onu bilmiyoruz. Ama Ekim ayının ortasından sonra il kongrelerimizi başlatacağımız şeklinde genel merkezimizin bir ifadesi oldu. Tabi bu Cumhurbaşkanımızın illere gitmesi, yada bazı illere video konferansla katılması bekleniyor. Onun için hem Cumhurbaşkanımızın programlarına bağlı hem de bu kovitle alakalı bazı önlemler artabilir onu da bilmiyoruz. Ama şuan için ilçe kongrelerimizde ertelenme söz konusu değil. Bu hafta ve önümüzde ki hafta sonu Türkiye genelinde kongrelerimizi bitiriyoruz. İl kongreleri de dediğim gibi Cumhurbaşkanımızın programı ve kovitin durumuna göre seyreder diye düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

“AZERBAYCAN’IN YANINDA OLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Azerbaycan – Ermenistan arsında yaşanan sıcak gelişmelere de değinen Polat; “Azerbaycan’da çok ciddi başarılar elde ediyoruz çok şükür. Aslında bu yaşananlar arzu edilen bir şey değil ama karşınızda toprağınıza göz dikmiş bir devlet var. Orası aslında yıllardır kanayan bir yara. Türkiye kardeş ülkemiz Azerbaycan’ın yanında olamaya devam edecektir. Her alan da büyüyen gelişen ülkemiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde kardeş ülkelerimizin ve mazlum coğrafyaların yanında olmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DEVA Partisi’nde Merkez ilçe başkanı seçildi
DEVA Partisi’nde Merkez ilçe başkanı seçildi
Boşanma davası açan eşinden diz çökerek af diledi
Boşanma davası açan eşinden diz çökerek af diledi
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0