google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
AK Parti’de kongre heyecanı başlıyor

AK Parti'de kongre heyecanı başlıyor

AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, pandemi nedeniyle ertelenen ilçe kongrelerinin bu hafta sonu başlayacağını söyledi. Artova, Pazar ve Sulusaray ilçelerinde kongrelerin yapıldığını diğer ilçelerin ve Merkez ilçe kongresinin ise 12 – 27 Eylül tarihleri arasında yapılacağını ifade eden Başkan Polat; Turhal, Niksar ve Yeşilyurt ilçeleri dışında tüm ilçe başkanlarıyla yola devam edileceğini belirtti.

08 Eylül 2020 - 11:44 - Güncelleme: 08 Eylül 2020 - 11:47

AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, Yazı İşleri Müdürümüz Sırrı Sürer’e kongre takvimleri hakkında açıklamalarda bulundu. Polat, açıklamasında bu hafta sonu ertelenen kongrelerin başlayacağını ifade ederek, “Bu hafta sonu itibariyle kongrelerimize başlayacağız. 12 Eylül 27 Eylül tarihleri arsında bir aksilik olmazsa kongrelerimizi bitireceğiz. Şuan için Turhal, Yeşilyurt ve Niksar ilçe başkanlarımız mevcut arkadaşlarımız önümüzde ki dönemde aday olmayacaklarını açıkladılar. Bu ilçelerimizle alakalı il koordinatörümüz geldi burada bazı çalışmalar yaptı. Bugünlerde inşallah bu ilçelerle ilgili ilçe başkanı olacak arkadaşlarımızın tespiti yapılmış olacak. Bir aksilik olmazsa Başçiftlik ve Reşadiye’yi bu hafta cumartesi bir hafta sonra ki hafta sonu 19 – 20 Eylül’de de Almus, Merkez, Erbaa ve Niksar’ı ayın 26 ve 27 sinde Yeşilyurt, Zile ve Turhal İlçelerimizin kongrelerini yapmış olacağız. Daha öncede üç tane ilçe kongremiz yapılmıştı. Böylelikle 12 ilçemizde de merkez dahil yapmış ve bitirmiş olacağız” dedi.

 

“ÜÇ İLÇE HARİÇ DEĞİŞEN BAŞKAN OLMAYACAK”

Niksar, Turhal ve Yeşilyurt’un dışında mezcut başkanlarla yola devam edileceğini kaydeden AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat; “Artova, Sulusaray ve Pazar ilçelerinin kongrelerini yaptık. Kongreler öncesi bir değerlendirmeler yapılmıştı bunlarla ilgili de Reşadiye, Zile ve Merkez İlçelerimizde bir değişiklik talebi vardı. Değerlendirmeler tespitler yapıldıktan sonra tabi o zaman pandemi durumu yoktu, biz kongre takvimimizi oluşturmuştuk Nisan, Mayıs, Haziran böyle aylara yayarak bir takvim oluşturmuştuk Nisan ayında da bu ilk değişenlerle ilgili kongrelerini yapalım ki arkadaşlarımız çalışamaya başlasınlar diye düşünülmüştük. Pandemi girince kongreler iptal edildi. Bu arkadaşlarımız Zile’de, Reşadiye’de, Merkezde kongrelerini yapamadılar. Arzumuz biran önce buralarda kongrelerin yapılması. İlçelerle alakalı son durum şöyle; Niksar, Turhal ve Yeşilyurt’un dışında herhangi bir ilçede değişiklik söz konusu değil mevcut arkadaşlarımızla devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“KONGRELER COVİD TEDBİRLERİ KAPSAMINDA YAPILACAK”

Kongreleri Korona tedbirleri kapsamında yapacaklarını belirten Polat; “İnşallah bütün tedbirlerimizi alarak geniş, ferah mekanlarda mesafeye, maskeye ve hijyene dikkat ederek, sadece delegeleri çağırmak suretiyle kongrelerimizi yapmış olacağız. Katılım noktasında sadece delegelerimiz gelmesini sağlayarak yöneteceğiz bu süreci. Delegelerimizin içerisinde yaşlı olanlar olacaktır elbet bu arkadaşlarımızın da gelmemesi noktasında uyarılarımız olacak” şeklinde konuştu.

 

 

“ İL KONGRESİ İÇİN TAKVİM BELLİ DEĞİL”

İl kongre tarihlerinin belli olmadığını kaydeden Polat; Şuan İl Kongreleriyle alakalı takvim Türkiye’de hiçbir ilde oluşmadı. Öncelikle İlçe kongrelerimizin bitmesi lazım. Tabi kovit’in seyri de bunu etkileyebilir çünkü il kongrelerimize Cumhurbaşkanımız büyükşehirlere yada gidebildiği kadar  tüm illere gidecek  onunla ilgili nasıl takvim oluşur bilmiyoruz. Dolayısıyla ilçeler bittikten sonra yıl sonuna doğru 11 ve 12. Aylarda il kongreleri takvimi belli olur diye düşünüyorum” dedi.

 

Adaylık işleyişi hakkında da bilgiler veren Başkan Metin Polat açıklamasını şöyle tamamladı:

 “Genel merkezimiz mevcut ilçe başkanı ve il başkanıyla istişaresini yapar devam etmeyeceği noktasında bir karara bağlandıktan sonra bu arkadaşımız ben önümüzde ki süreçte devam etmiyorum diye açıklama yaptığı takdirde demektir ki önümüzdeki kongrede adaylar olacaktır. Çıkacak isimler olur sonrasında teşkilatımız hem genel merkez düzeyinde hem yerel düzeyde istişareler yapılır sonrasında bir isime karar verilir. Malum daha önceki süreçlerde de böyle olmuştur. Genel merkezimizin bir yol haritası var”

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x