google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
AK Parti’de kongre süreci temayül ile başladı

AK Parti'de kongre süreci temayül ile başladı

AK Parti Tokat 7. Olağan Kongre süreci, parti binasında yapılan temayül yoklaması ile başladı. Oy kullanan 223 delegeden koordinatörler en az 3 isim istedi. Oy sandıkları değerlendirilmek üzere AK Parti Genel Merkezi’ne gönderildi

18 Kasım 2020 - 20:07 - Güncelleme: 19 Kasım 2020 - 20:24

AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat’ın AK Parti 7. Olağan Genel Kongresinde aday olmayacağını açıklamasının ardından kongreye kadar süreci götürecek Polat’ın devredeceği İl Başkanlığı koltuğuna kimin oturacağına dair temayül yoklaması yapıldı.

Dün Ak Parti Tokat İl Başkanlığı binasında yoğun bir temayül trafiği yaşandı. Saat 10.00’da başlayan temayül yoklaması yaklaşık 17.00’a kadar sürdü. 223 kişinin oy kullandığı temayülün koordinatörlüğünü AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez ve AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı üstlendi.

Koordinatör milletvekilleri Tokat AK Parti mevcut İl Başkanı Metin Polat ile yaptığı ön görüşme sonrasında İl Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu ve İl Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk’le bir araya geldi. Daha sonra koordinatörler AK Parti eski il başkanları, il başkan adayları, AK Partili belediye başkanları, ilçe başkanları, İl Genel Meclis Başkanı ve STK başkanları ile yüz yüze görüşmeler gerçekleştirdi.

Yapılan bu görüşmelerden sonra AK Parti teşkilatında görevli olan partililerle de anket usulü toplu görüşmeler yapıldı. Bu görüşmelere de İl Başkanlığı yönetim kurulu, kadın ve gençlik kolları yönetim kurulu, il Disiplin Demokrasi ve Hakem Kurulu, Merkez İlçe Yönetimi, İl Genel Meclisi Yönetimi, Merkez İlçe ve Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti’li belde başkanları, kadın ve gençlik kolları ilçe başkanları katılım sağladı.

Oy kullanan delegelerden İl Başkanı olarak görmeyi istedikleri 3 isimi yazmaları istendi. 3’ten az isim yazanların oylarının geçersiz sayılacağı hatırlatıldı. Oy verme işleminin ardından muhafazaya alınan sandıklar, açılmak üzere Ankara AK Parti Genel Merkezine gönderildi.

Koordinatörlerin başkan adayı olarak görüştüğü isimler daha önce de gazetemizi aracılığıyla duyurduğumuz isimler oldu. Bu isimler alfabetik sıraya göre; Adem Dizer, Ahmet Bay, Cüneyt Aldemir, Erol Duyum, Fatih Aksoy, Hasan Hüseyin Koç, Mustafa Boyraz, Osman Altunordu ve Serdar Cinkılıç oldu. 223 delegenin oy kullandığı temayülden hangi ismin çıkacağı merakla bekleniyor.

Kaynak: HABER: Mihriban KOÇAKER-Dursun Ekrem ER

YORUMLAR

  • 2 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x