AK PARTİ’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ

AK PARTİ’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ

Ak Parti 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri Aday Tanıtım Toplantısını dün Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapıldı. Ankara Spor Salonunda yapılan aday tanıtım toplantısına tüm illerden olduğu gibi Tokat’tan da yoğun katılım oldu. Sosyal medya üzerinden yoğun paylaşımlar yapan AK Parti Tokat heyeti adeta gövde gösterisi yaptı.

31 Ocak 2019 - 22:01

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri Aday Tanıtım Toplantısında, partisinin yerel seçimlere ilişkin 11 başlıktan oluşan manifestosunu açıkladı. Binlerce kişinin katıldığı aday tanıtım toplantısına Tokat teşkilatlarından da yoğun katılım oldu. Toplantıya Ak Parti İl Başkanı Metin Polat, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt ve Mustafa Arslan, Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu, Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk, İlçe Belediye Başkanı Adaylarından, Erbaa Hüseyin Yıldırım, Niksar Özdilek Özcan, Turhal İlker Bekler, Zile Mehmet Salih Ün,Almus Yüksek Mirzaoğlu, Pazar Erdoğan Yılmaz, Reşadiye Mustafa Yılmaz, Sulusaray Necmettin Coruk, Yeşilyurt Ümit Mutlu Özügenç, , Artova Lütvi Yalçın ve Başçiftlik Murat Tuncel katıldı.

Belde Belediye Başkan adaylarından ise, Çamlıbel Adem Akgül, Çat Orhan Gövce, Emirseyit Turan Kapan, Güryıldız Habip Han, Çevreli Ercan Güler, Hatipli Şemsettin Yavuz, Yolkonak Musa Atasoy toplantıda hazır bulundu.

Sinevizyon ve ön konuşmalardan sonra kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehir planları, alt yapı ve ulaşım, kentsel dönüşüm, benzersiz şehirler, akıllı şehirler, çevreye saygılı şehirler, sosyal belediyecilik, yatay şehirleşme, halkla birlikte yönetim, tasarruf ve şeffaflık ve değer üreten şehirler başlıkları altında 11 maddelik seçim manifestosunu açıkladı. Erdoğan'ın açıkladığı manifestoyla birlikte seçim startı da verildi.

 

“AK Parti’nin belediyecilik anlayışı 11 başlık altında özetleniyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti olarak yeni dönemdeki belediyecilik anlayışı ve millete taahhütlerinin 11 başlık altında özetlendiğini söyledi

İstismara açık parsel bazlı plan değişikliklerine kesinlikle geçit vermeyecekleri belirten Erdoğan, şunları söyledi:

“Şehir planlarını ve imar uygulamalarını şeffaf bir şekilde hazırlayacağız. Zorunlu hallerde yapılması gereken plan değişiklikleriyle ilgili süreçleri de aynı şekilde halkın gözetiminde yürüteceğiz. Muhtarlık binalarında ilan edilecek plan değişikliklerini, milletimizin görüşü ve onayı alındıktan sonra daha etkin bir şekilde uygulamaya geçireceğiz.”

Şehirlerde yaşayan vatandaşları trafik çilesinden kurtaracaklarını söyleyen Erdoğan, “Toplu taşıma projelerini hızlandırıp yaygınlaştırarak şehirlerde yaşayan insanlarımızı trafikte boğulmaktan kurtaracağız. Otopark meselesini, hem şehir planlarında hem de imar uygulamalarında asli öncelik haline getireceğiz. Böylece sokaklarımızdaki araç istilasına son verip kaldırımlarımızı sadece yayaların hizmetine sunacağız.” dedi.

HABER: Sırrı SÜRER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İş garantili Tarım Lisesi açıldı
İş garantili Tarım Lisesi açıldı
TOKAT'I DOLU VURDU
TOKAT'I DOLU VURDU