"AK Parti dönüşümün adıdır"

"AK Parti dönüşümün adıdır"

Yİ Parti Gurup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun FETÖ çıkışına cevap veren AK Parti Tokat Milletvekili ve Gurup Başkanvekili Av. Özlem Zengin, “İnançlı insanlar, namaz kılan insanlar, asker olamıyordu kardeşim buradan geliyoruz biz. Annesi başörtülü diye nüfus cüzdanlarında fotoğraflar değişiyordu bu ülkede. Bunu en iyi siz biliyorsunuz. Şimdi siz bu değişimlere FETÖ’ye destek nasıl dersiniz?” diye sorarak, “ AK Parti herkese, olmak istedikleri gibi olmalarına imkan vermiştir" dedi.

09 Kasım 2018 - 10:12 - Güncelleme: 09 Kasım 2018 - 10:15

TBMM görüşmeleri esnasında muhalefet partililerin sözlü sataşmalarına söz alarak kürsüden cevap veren AK Parti Tokat Milletvekili ve Gurup Başkanvekili Av. Özlem Zengin, İYİ Parti Gurup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun yaptığı konuşmasında yanlışlıklar olduğunu söyleyerek bir açıklama yaptı.

Konuşmasında 1960 ve 1980 darbelerini hatırlatan Zengin, “Sayın Ağıralioğlu’nun konuşmalarında doğrular var, ama yanlışlarda var. En temel mesele şundan kaynaklanıyor. Şimdi siz Türkiye’de ki darbeler tarihini ve dünya darbeler tarihini hiçe sayarak konuşmalar yapıyorsunuz. Bu ülkede 1960’da, 1980’de darbe oldu ve bunları yapan insanlar maalesef başarılı oldu. Mecliste ki bu koltuklar işgal edildi hepsine geldi askerler oturdu. 15 Temmuz’un bu ülkede milletin başardığı bir şans olduğu atlamamak lazım. Bu hissiyatı dönüştüren, Türkiye’de demokratik algıyı dönüştüren AK Parti hükümeti, sayın Recep Tayyip Erdoğan bunlarla dönüştü bu ülke. Daha evvel dışarıya çıkamayan insanlar o gece nasıl çıktı. Yani özgürlük alanları açıldığı için düşünmeye dair imkanlar doğduğu için. İnsanlar kendini sahiplenme hissiyatını dışarıda bırakmaya korktuğu için daha evvel bunları yapamıyordu” dedi.

“İNANÇLI İNSANLAR ASKER OLAMIYORDU”

Namaz kılanların, annesi başörtülü olanların askeriyeye alınmadığı dönemlerden bugünlere gelindiğini ifade eden AK Parti Gurup Başkanvekili Av. Özlem Zengin, zamanında kendisinin de mağdur edildiğini söyleyerek Ak Parti’nin büyük bir dönüşüm yaptığını, herkese tüm insanlara olmak istedikleri gibi olma imkanının verildiğini kaydetti. Zengin açıklamasını şöyle devam ettirerek; “Sokağa çıkan insanlar kendi lideriyle buluştu ve her siyasi partiden insanda dışarıdaydı o gece. Liderleri olmasa bile, milletimiz dışarıdaydı. Hangi hayat görüşünde olursa olsun. O gece Hakkari’de de insanlar dışarıdaydı, İzmir’de de ve Ankara’da da bende Ankara’da daydım.  En feraset sahibi olan insanlar sade insanlardı. Bunun sebepleri var ben yaşadım. Güngören’de ki patlamada darbeden birkaç yıl evvel ölen Askeri okula girebilmek için namaz kıldığı anlaşılmasın diye dizlerini bozalayan bir çocuğun annesinden ben bunları dinledim. Bir terör örgütünün bombasıyla ölmüş bir çocuk. İnsanlarımızın müsemma gösterdiği şey inançtı. Bunu en iyi siz biliyorsunuz. İnançlı insanlar, namaz kılan insanlar asker olamıyordu kardeşim buradan geliyoruz biz. Annesi baş örtülü diye nüfus cüzdanlarında fotoğraflar değişiyordu bu ülkede. Şimdi siz bu değişimlere FETÖ’ye destek nasıl dersiniz? Türkiye’de normal bir hayat olsaydı, inanan insanlar istediği gibi olabilseydi, bunlar yaşanmazdı. Ben başörtülü olduğum için Hakimlik sınavına kabul bile edilmedim. Biz bu dönemlerden geliyoruz, geldiğimiz yeri unutmayalım. Böyle baktığımız zaman AK Parti Türkiye’de büyük dönüşüm yapmıştır. Herkese, tüm insanlara olmak istedikleri gibi olmalarına imkan vermiştir” şeklinde konuştu.

Kaynak: Sırrı Sürer

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x