google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Ak Parti Pazar Belediye Başkan Aday Adayı Enes Hamamcı

Ak Parti Pazar Belediye Başkan Aday Adayı Enes Hamamcı

Aday Adaylığı başvurusu esnasında projelerinden de bahseden Enes Hamamcı, Özellikle kültürel ve turizm anlamda Pazar'ın tanıtımına dikkat çekerek “Allah nasip eder bu makamı bize layık görürse ilçemizin her yönüyle kültürünü, turistik amaçlı yerlerini, ticaretini, bahçesini, bağını, meyvesini, sebzesini, insanını tanıtmak boynumuzun borcudur” dedi.

10 Kasım 2018 - 12:18 - Güncelleme: 12 Kasım 2018 - 12:20


29 yaşında ki genç işadamı Enes Hamamcı AK Parti'den Pazar Belediye Başkanlığı için Aday Adaylığı başvurusunu yaptı. AK Parti Pazar İlçe Başkanlığı binasında basın toplantısı yaparak Aday Adaylığını açıklayan Enes Hamamcı Pazar'a ve partisine çok şey katacağını söyledi. Doğduğu, okuduğu ve doyduğu ilçe olan Pazar'a Belediye Başkan Aday Adayı olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Hamamcı, kendisine bu fırsatı veren AK Parti ailesine teşekkür etti.
AK Parti'den Pazar Belediye Başkanlığı için Aday Adaylığı başvurusunu yapan Enes Hamamcı “Bugün burada Adalet ve Kalkınma Partisi Pazar Belediye Başkanlığı Aday Adaylığımı açıklamak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bana bu imkanı sağlayan başta ak parti ailesine il ve ilçe teşkilatımıza ve bize desteklerinizi esirgemeyen siz değerli pazar halkımıza şükranlarımı sunuyorum. Benim için çok anlamlı olan bugünde, anlamlı diyorum çünkü pazar benim için doğduğum, doyduğum büyüdüğüm bir ilçedir.Pazar bana maddi manevi çok şeyler verdi ve öğretti.Gün bu gündür.Bende hizmet etmek bilgi birikimimi iş adamı kimliğimle Pazar ilçemize birçok projelerimi hayata geçirmek için huzurunuzdayım. Geçmişte parmakla gösterilen insanlarımızın ticaretini burada yönetip yönlendiren örnek olan ilçemiz, bugün unutulmuş unutturulmuş sizlerinde gördüğünüz gibi bu hale gelmiştir” dedi.

İŞTE HAMAMCI'NIN PAZAR PROJELERİ
Pazar'ı kalkındırmak için Pazarlılarla birlikte hareket etmenin önemine değinen Hamamcı, Belediye Başkanı olursa yapacağı projeleri de vatandaşlarla paylaştı, işte Aday Adayı  Enes Hamamcı'nın Pazar'la alakalı projeleri;
“Asfalt Şantiyesi, Beton Santrali, Bölge Hayvan Barınağı, Turizm Amaçlı:Erkilet Mahallesi Meydanına hamam ve caminin külliye içine alınıp Tokat evleri imar edip 2 katlı 40 adet evlerin yapımı, Toki Konut:300 Daire, 1000 kişilik öğrenci yurdu, Belediye adına çöp konteynır üretiminin yapılması, İlçemizin yollarının ışıklandırılması ve dizaynı, Tüm mahallelerde spor kompleksi ve çocuk parkı, İlçemizde kent meydanının oluşturulması, Köprübaşı parkı( Taş köprü)- 15 temmuz şehitler parkı haline getirilip 25000 metre kare alan içerisinde kenarlara spor kompleksi yayaya yeşil ırmak asma köprüsü yürüme alanları ve otopark oluşturulması, Mezarlıkların bakımı-dizaynı-bekçi kulübesi konulması, Seyit Ali ve Sinan Paşa Mahallelerine kentsel dönüşüm projesi, Muhtelif alanlara asfalt,altyapı ve kaldırım çalışmaları, İlçemizin açılmayan yollarının açılır hale gelmesi, Yeni sanayi sitemizin kurulması ve yenilenmesi, O.S.B Sanayi sitesinin kurulması, Tarım ve hayvancılık projesinin alt yapısının oluşturulması, Dökmetepe, Kalaycık,Necip, Endiz, Küçükbağlar, Büyükbağlar köylerinin ilçemize bağlanması için gerekli çalışmaların yapılması, Eski jandarma ve emniyet binasının restore edilerek hanımlar kültür merkezi olarak kullanılması gibi projelere imza atarak bunları birlikte inşallah gerçekleştireceğiz.Cumhurbaşkanımız,Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın geçmişte yapmış olduğu belediyecilik anlayışından ilham alarak yolumuza gece gündüz demeden çalışarak sizlere hizmet etmek istiyorum”

“İLÇEMİZİ TANITMAK BOYNUMUZUN BORCU”
Özellikle kültürel anlamda Pazar'ın tanıtımına dikkat çeken Enes Hamamcı, “Allah nasip eder bu makamı bize layık görürse ilçemizin her yönüyle kültürünü turistik amaçlı yerlerini ticaretini bahçesini bağını meyvesini sebzesini insanını tanıtmak boynumuzun borcudur. Hayatımda hiç insan ayrımı yapmadım tüm işlerimi istişare ederek büyüklerime danışarak zenginiyle fakiriyle dertleşerek bugünlere geldim. İlçeme nasıl katkıda bulunabilirim felsefesiyle hareket ederek arkadaşlarımla ekibimle bu kararı aldık. Rabbim utandırmasın. Rabbim yar ve yardımcımız olsun” ifadelerini kullandı.

Enes Hamamcı kimdir?
1989 Yılında Tokat İli Pazar İlçesinde doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini Erkilet İlköğretim Okulunda, Lise Öğrenimini Şehit Hüseyin Kocabaş çok programlı Lisesinde 2007 yılında tamamladı. 2009 Yılında Manisa Celal Bayar Üniversitesi Alaşehir Meslek Yüksek Okulu Ziraat Teknikerliğinden mezun oldu. 2014 Yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. Halen Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe Finans ve Bankacılık bölümünde Yüksek Lisans Eğitimi devam etmekte. 2004-2008 Yılları arasında Tarım-Hayvancılık Komisyonculuk, 2010-2011 Yılları arasında Zahirecilik, 2011 Yılından itibaren Isıtma Sistemleri Sektöründe halen devam etmekte olan; Enes Hamamcı; 2015 Yılında İnşaat Sektöründe yer aldı. 2016-2017 Yılları arasında Üretim Isıtma Sistemleri alanlarında çalıştı. Türkiye'nin birçok ilinde İş adamı kimliğiyle inşaat ve Isıtma Sistemleri alanlarında çalışmaları devam etmektedir. Amatör olarak müzikle de uğraşan Enes Hamamcı birçok enstrüman kullanmaktadır ve evlidir.

2018/11/2018-11-12-12-20-30.jpg
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0