AK Partili kadınlardan Dilipak’a suç duyurusu

AK Partili kadınlardan Dilipak’a suç duyurusu

AK Parti Tokat Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu basın açıklaması yaparak Yeni Akit Gazetesi köşe yazarı, Abdurrahman Dilipak hakkında 81 ilde olduğu gibi Tokat’ta da suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

12 Ağustos 2020 - 10:59

AK Parti Tokat Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu il binasında yaptığı basın açıklamasında AK Parti kadınları hakkında yazdığı yazılarından dolayı Yeni Akit Gazetesi köşe yazarı Abdurrahman Dilipak hakkında suç duyurusunda bulunduklarını duyurdu.

Sabuncuoğlu yaptığı açıklamada şunlara yer verdi: “Bizler dışarıdakilerle mücadele ettiğimiz gibi içerideymiş gibi görünenlerle de mücadelemize aynen devam edeceğiz. Partimizin kadınlarının iffetine ve namusuna yönelik hiçbir hakareti kabul etmemiz mümkün değildir. Bu sebepten dolayı, AK Parti Genel Merkezimiz, Partimizin kadınlarına yönelik hakaret, çirkin yakıştırma ve yazıları ile yapmış olduğu saldırılardan dolayı Yeni Akit Gazetesi köşe yazarı Abdurrahman Dilipak aleyhine Yargıya başvurmuş olup, hukuki takip için dava açılmış bulunmaktadır. Bununla birlikte, eş zamanlı olarak Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımız ve 81 İldeki Başkanlıklarımızla birlikte söz konusu gazeteci hakkında Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunduk. Partimizin tüm kadınlarına yönelik yaptığı çirkin yakıştırmalar, ağır hakaret ve saldırgan ifadeleriyle suç işlemiştir. Bugüne kadar en başta liderimize, ailesine ve Partimizin mensuplarına yapılan her türlü saldırıya karşı aynı duyarlılığı göstererek, gerekli hukuki girişimlerde bulunduk. Dün olduğu gibi bugün de yargısal süreçlerin takipçisi olacağız.”

NE DEMİŞTİ?

Yeni Akit Gazetesi köşe yazarı Abdurrahman Dilipak, 27 Temmuz'da Yeni Akit'te yayımlanan "AKP'nin papatyaları" başlıklı İstanbul Sözleşmesi'ne karşı olarak yazdığı köşe yazısında "Bugünkü başımızın belası aile ve aileyi tehdit eden fahşa! (fahişe). Bu sözleşmeler de bununla ilgili." ifadelerini kullanmıştı.

İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme konusu 13 Ağustos'taki AK Parti MYK toplantısında ele alınacak.

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Erbaa’da öldüren kaza!
Erbaa’da öldüren kaza!