AKFEN’DEN SOSYAL PROJE

AKFEN'DEN SOSYAL PROJE

Tokat'ın Turhal ilçesinde de faaliyetleri bulunan Akfen Holding tarafından hayata geçirilen “Hijyen Sağlıktır” projesi ile Türkiye'nin 26 bölgesinde 2 bin kadına hijyen eğitimi verilecek.

06 Mart 2019 - 10:21 - Güncelleme: 07 Mart 2019 - 10:24


Örnek gösterilen ödüllü sosyal sorumluluk projesi 2019 yılında hedef büyüttü . “Hijyen Sağlıktır” projesi ile Türkiye'nin 26 bölgesinde 2 bin kadına hijyen eğitimi verilecek. Akfen Holding tarafından kurulan Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) koordinatörlüğünde, Akfen Yenilenebilir Enerji bünyesinde yatırımları yapılan aralarında Turhal HES'in de olduğu 26 enerji santralinin bulunduğu kırsal bölgelerde yaşayan halka sunulan ödüllü sosyal sorumluluk proje dizisi devam ediyor.

Geçen yıl 17 bölgede 1500 kadının katıldığı 'Önce Sağlık' projesinin birçok alanda örnek gösterilip ödül almasından sonra 2019'dauygulanacak 'Hijyen Sağlıktır' projesinde hedef büyütüldü. Türkiye'nin 26 bölgesinde yaşayan kadınlara hijyen eğitiminin verileceği projede 2 binin üzerinde kadına ulaşılacak.
Akfen Holding tarafından kurulan Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) koordinatörlüğünde 2019 yılı boyunca Akfen Yenilenebilir Enerji şirketinin elektrik üretim santrali yatırımlarının bulunduğu Türkiye'nin 26 farklı kırsal bölgesinde gerçekleştirilen “Hijyen Sağlıktır” projesinin ilk eğitimleri hayata geçirildi.
Mersin ve Muğla ile başlayan, yılsonuna kadar 26 farklı bölgede verilecek “Hijyen Eğitimdir” kapsamındaki eğitimlere katılan kadınlara yaşam alanı, beden ve besin hijyeni konularında seminerler veriliyor.  Geçen yıl “Önce Sağlık” projesiyle 17 bölgede yaklaşık 1500 kadına ilkyardım, temel sağlık, kanser taraması, muayene rutinleri, kadın hastalıkları ve organ bağışı konularında bilgilendirmeler yapılırken, ortaya çıkan başarı üzerine 2019 yılında hedef büyütüldü. Bu yılın projesi “Hijyen Sağlıktır” ile 26farklı bölgede 2000 kadına ulaşılıp, hijyen konusunda eğitim verilmesi amaçlanıyor.

“AİLEDEKİ FARKINDALIK KADINLARDAN BAŞLIYOR”
Akfen Yenilenebilir Enerji'ye ait Otluca HES'in yer aldığıMersin Anamur'da başlayan Hijyen Sağlıktır projesi KavakçalıHES'in bulunduğu Muğla'nın Ula ilçesi ve Sekiyaka HES projesinin bulunduğu Muğla'nın Seydikemer ilçesindeki eğitimler ile devam etti.
Kadınlar, yoğun ilgi ve katılım gösterdikleri etkinliklerde, yaşam alanı, beden ve besin hijyeni konularında bilgilendirildiler. Her bir işletmede TİKAV Genel Sekreteri Özlem Gül Hadımoğulları'nın konuşmalarının ardından sertifika törenleri düzenlendi. Katılımcılara proje kapsamında hazırlanan hediye paketleri de takdim edildi.
TİKAV Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz, kırsal bölgelerde yaşayan kadınlara yönelik her yıl farklı konularda düzenledikleri eğitimlerle ailenin temeli olan kadınların farkındalıklarını arttırmayı hedeflediklerini söyledi. Sultan Yılmaz, “Kadınlarımızın katılımında farklı konularda yapılan eğitimler ile tüm hane halkına ulaşarak farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz. “Hijyen Sağlıktır” projesi ile yılsonuna kadar 26 farklı bölgede 2000kadınla buluşmayı öngörüyoruz” ifadelerini kullandı.

YILSONUNA KADAR 26 NOKTAYA ULAŞACAK
“Hijyen Sağlıktır” projesi Mersin ve Muğla'nın ardından Amasya GES (Amasya Merkez), Çamlıca HES (Kayseri Yahyalı), Saraçbendi HES (Sivas Gemerek), Tokat HES (Tokat Turhal), MT GES (Konya Ereğli), METE GES (KonyaSarayönü), Gelinkaya HES (Erzurum Aziziye), Solentegre GES (Elazığ Merkez), Çalıkobası HES (Giresun Bulancak), Doruk HES (Giresun Dereli), Yağmur HES (Trabzon Köprübaşı), Erciş – Engil – PSI GES (Van Edremit), Demirciler HES (Denizli Kale), Sırma HES (Aydın Bozdoğan), Denizli RES (AydınKaracasu), Yeşilvadi GES (Denizli Acıpayam), Doğançay HES (SakaryaGevye), Hasanoba RES (Çanakkale Merkez), Kocalar RES – Üçpınar RES (ÇanakkaleLapseki)noktalarıyla devam edecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeşilyut’ta 50 kişiye iş imkanı
Yeşilyut’ta 50 kişiye iş imkanı
İzinsiz kazı yapan 2 kişi suçüstü yakalandı
İzinsiz kazı yapan 2 kişi suçüstü yakalandı