google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
ALDEMİR: "AK PARTİ, KADININ YANINDA"

ALDEMİR: "AK PARTİ, KADININ YANINDA"

AK Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir, "Ülkemizdeki kadın hakları mücadelesinde en ön saflarda yer alarak gösterdik ki Ak Parti Kadının yanında, Kadınlarımız da Ak Partinin yanındadır. Bunun en büyük kanıtı ise AK Parti Kadın Kollarımızın 5,5 milyona ulaşan üye sayısıyla dünyanın en büyük kadın örgütlenmesi olmasıdır"

09 Mart 2021 - 00:36

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir, "Dünyada kadınların eşitlik ve özgürlük mücadelesinin simgesi olarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü; ülkemizde de emeği ile dünyamızı güzelleştiren kadınlar ve kız çocuklarımızla dayanışma ve toplumda uğradıkları ayrımcılığa karşı farkındalık günü olarak her sene kutlanmaktadır." dedi.

Tarihsel süreç içerisinde Türkiye Cumhuriyeti'nin, kadınlar için birçok sosyal hakkın ilk kez verildiği bir devlet olduğunu belirten Cüneyt Aldemir, "Bugün ülkemize demokrasi dersi vermeye kalkan birçok Avrupa ülkesinden önce kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkı tanınmış, gerek kanunsal gerek anayasal düzenlemeler ile ülkemiz kadınları siyasi, sosyal hayatları başta olmak üzere eğitim hayatında, iş hayatında ve aile hayatında eşitlik ve özgürlük adına korunmuştur." dedi.

"İnsan dediğimiz varlığın bir yanı kadın, bir yanı erkektir.  Erkeğin kadına, kadının erkeğe üstünlüğü olamaz bunlar ancak yan yana geldiklerinde mana kazanırlar" diyen AK Parti'li Aldemir, geçmişte yaşamış kahraman Türk kadınlarını andı.

AK Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir, kadına yönelik şiddet olaylarına da değinerek şu açıklamayı yaptı: Son zamanlarda ülkemizde giderek artış gösteren kadınlarımıza yönelik şiddet eylemlerini büyük bir üzüntü ile takip ediyoruz. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da defaatle vurguladığı gibi kadına yönelik şiddetin, haksızlığın ve kötü muamelenin doğrudan doğruya insanı hedef aldığına inanıyor ve mücadelemizi de buna göre yürütüyoruz. Kadına yönelik ayrımcılık ile şiddetin ortadan kaldırılması ve siyasetten istihdama, eğitimden hukuka hayatın her alanında fırsat eşitliğinin sağlanması için Ak Parti olarak 19 yıldır mücadele ediyoruz."

 

İl Başkanı Cüneyt Aldemir açıklamasını şöyle sürdürdü:

"SİYASETİN HER KADEMESİNDE KADINLARA YER VERDİK"

"İktidara geldiğimiz günden bu güne siyasetin her kademesinde kadınlarımıza en önden yer verdik. Kız çocuklarımızın eğitim hakkının elinden alınmaması için her türlü mücadelede bulunduk, kadınlarımızın istihdam alanında önüne konan engelleri kaldırdık. Tarihe utanç vesikası olarak geçmiş bulunan kamusal alanda başörtüsü yasağı  ile esasen ülkemiz kadınların eğitim ve iş hayatından dışlamaya yönelik uygulamalara karşı durup, verdiğimiz İnsan Hakları mücadelesini kazanarak bir kez daha kadınlarımızın ve kız çocuklarımızın önündeki bu bağnaz zihniyetin engellerini kaldırdık. Ülkemizdeki kadın hakları mücadelesinde en ön saflarda yer alarak gösterdik ki Ak Parti Kadının yanında, Kadınlarımız da Ak Partinin yanındadır. Bunun en büyük kanıtı ise AK Parti Kadın Kollarımızın 5,5 milyona ulaşan üye sayısıyla dünyanın en büyük kadın örgütlenmesi olmasıdır. AK Parti olarak ülkemiz kadınlarının önlerine çıkan her engelde yanlarında olduk ve bundan sonra da hep yanlarında olacağız."

 

AK PARTİ, KADINA ŞİDDET VE AYRIMCILIĞIN KARŞISINDA

"AK Parti  olarak kadına karşı her türlü şiddet ve ayrımcılığın karşısında duruyor ve bu topraklar gibi çilekeş, kurucu, yapıcı, hep ayakta kalan ve her dönemde evinin ocağının bacasını tüttürmeye devam eden, çocuklarını yetiştiren, dişini tırnağına takarak üreten, umudumuzu hep taze tutmamızı sağlayan başta Anadolu kadınlarımız olmak üzere, yurdu yaşatmak için can veren tüm  kahraman şehitlerimizin anneleri, kız kardeşleri, evlatları ile  hak mücadelesinin en ön saflarında yer alan bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutluyoruz."

Haber: Mihriban KOÇAKER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA "YEMEK" GARABETİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ