Almanya’daki Tokatlılara MHP’den yatırım çağrısı

Almanya’daki Tokatlılara MHP’den yatırım çağrısı

Almanya Köln’de 17 Kasım’da düzenlenecek olan Tokatlılar Gecesine davet edilen MHP Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan, “Almanya’ da yaşayan hemşerilerimizin yatırımlarının Tokat’ta olması için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Malumunuz Tokat’ın en büyük sorunlarından bir tanesi işsizlik. Ben şahsım adına bu konuda yani yatırım yapılması adına her zaman öncülük etmeye hazırım” dedi

14 Ağustos 2018 - 01:16

Avrupa Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Yüceşan, Milliyetçi Hareket Partisi Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan’ı makamında ziyaret etti.  Başkan Yüceşan, Avrupa Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  olarak Almanya Köln şehrinde düzenleyecekleri “Tokat’lılar Gecesine”  tüm hemşerilerini davet etti.

17 Kasım 2018 de Almanya Köln Şehrinde yapılacak olan Tokatlılar Gecesine 20 bin Tokat’lının katılımlarını beklediklerini ifade eden  Avrupa Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Yüceşan, “Sizler aracılığı ile de tüm Tokat’lı hemşerilerimizi düzenleyeceğimiz bu organizasyonumuza bekliyoruz. Katılımlarınız bizleri ziyadesiyle onurlandıracaktır. Bizler Almanya da Tokatlılar olarak güçlü bir aileyiz sizlerin de desteği ile gücümüze güç katacağız. Bizler birlik ve beraberlik için bu görevdeyiz. Her zaman söylediğimiz gibi Tokat Almanya arası köprü oluşturmak tüm çabamız. Yatırımcılarımızı Tokat’a yönlendirmek, Ticari ilişkilerimizi güçlü tutmak. Neden orada kazanılan paralar Tokat’a yatırım olarak dönmesin. Bizler gayemizi inşallah gerçekleştireceğiz. Tabi bunu da sizin gibi değerli Başkanlarımız bizlere Tokat’ta öncülük ederek hedefimize ulaşacağız” diye konuştu.

 

“YATIRIMA ÖNCÜLÜK ETMEYE HAZIRIM”

Milliyetçi Hareket Partisi Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan, ise ziyaretlerinden oldukça memnuniyetlerini dile getirerek , Bizler Tokat’ta sadece Başkanlık koltuklarına oturmak için seçilmedik. Tüm hemşerilerimizin yarasına merhem olmak bizlerin en önde gelen görevidir. Almanya’ da yaşayan hemşerilerimizin yatırımlarının Tokat’ta olması için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Malumunuz Tokat’ın en büyük sorunlarından bir tanesi işsizlik. Ben şahsım adına bu konuda yani yatırım yapılması adına her zaman öncülük etmeye hazırım. Tokat’ta ticari boyutun neredeyse durma noktasına geldiği şu günlerde Ticaret yapanlar aldığı ürünlerini satamıyorlar, sattığı ürünleri aynı paraya alıp yerlerine koyamıyorlar, nakliye durmuş durumda, bir memur şehri olan Tokat’ta Konut satışları bile tamamen durmuş noktada. Bu kadar ticaretin gerilediği şehrimizde sizin gibi kutsal bir göreve öncülük ettiğiniz Avrupa Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne yatırımlarınızı şehrimize getirmeniz için elimizden her ne geliyorsa yapmaya Partim ve şahsım adına yapmaya hazır olduğumuzu bilmenizi isterim” diye konuştu.

Başkan Çalışkan, “Tokat’ta bulunan İş Adamlarına, İş Verenlere Müteahhitlere, Üreticilere, Çiftçilere kısacası Tokat’ta bulunan Tüm yatırımcılara da orada bir stant kurmaları, kendi ürünlerini satışa sunabileceği, tanıtımlarının yapılabileceği yani Tokat taki Pazar payını Almanya da yaşayan hemşerilerimize sunacağı bir ortamın kurulması içinde elimden geleni yapacağımı bilmenizi isterim. Nazik ziyaretlerinizden ötürüde ayrıca teşekkür ederim” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x