>
ALMUS’A HİNTLİ YATIRIMCI GELİYOR!

ALMUS’A HİNTLİ YATIRIMCI GELİYOR!

Almus’a yatırım yapmak isteyen bir Hint’li firma yetkilileri ile görüşmeler devam ediyor. Almus baraj gölünün su seviyesi ve kirliliği konusu yetkili kurumlarla resmi olarak görüşülüyor. Orman evlerinin yenileme ve turistik konaklama projemiz hazırlandı bakanlıkta onayı bekleniyor. Tufantepe’ de 68 dönüm alanın Belediyeye tahsisi yapıldı A tipi mesire alanına dönüştürme çalışmaları sürüyor

29 Kasım 2021 - 21:11

Tokat’ta oturan Almuslulardan oluşan Almuslular Sohbet Sofrasi müdavimleri covit19 sebebiyle bir yıl ara verdikleri sohbet Sofrasında 10. Yılı olarak yeniden bir araya geldi. Almuslular Sohbet Sofrası’nın konuğu ilçeye 5 ay önce atanan Kaymakam Tarık Buğra Seyhan ile Almus Belediye Başkanı Bekir Özer oldu.

       

Kaymakam Tarık Buğra Seyhan, ilçedeki çalışmalardan bahsederken Yeni Hükümet Konağı’nın 2022 yılında yapımına başlanacağını ancak bu süreçte taşınan resmi kurumlarda hizmetlerin aksamadan devam ettiğini söyledi.

 

Almus Kaymakamı Tarık Buğra Seyhan, “Almus baraj gölünde ki ciddi su azalması ile ilgili olarak yetkili ve görevli kurumlarla yazılı ve sözlü görüşmelerimiz oldu ve devam ediyor. Bu konuda inceleme başlatıldı. Sonuç raporlarını bekliyoruz. Göldeki kirlilikle ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. Köylerimizde ise alt yapı ve içme suyu çalışmalarımız devam ediyor, köy yolları asfaltlama ve iyileştirme çalışmaları İl özel İdaresi imkânları ile yapıldı, çalışmalar mevsimin kış olması sebebiyle beklemeye alındı. Bu arada da yollarımızın sürekli açık kalması ve kar mücadelesi için planlamalar yapıldı.“ dedi

 

ALMUS’A HİNTLİ YATIRIMCI GELİYOR!

Almus Belediye Başkanı Bekir Özer ise Almus’a yatırım yapmak isteyen bir Hint’li firma yetkilileri ile görüşmelerin sürdüğünü duyurdu. Yasal bir engel olmazsa ilçe merkezinde büyük bir turizm yatırımı yapılacağını anlatan Belediye Başkanı Özer, “Eğer şartlarda anlaşırsak yasal bir engelde olmaz ise Almus ilçe merkezine çok ciddi ve büyük turizm yatırımları gerçekleşecek. İçinde uluslar arası kongre merkezi, marka bir otel, rezidans, villalar ve çeşitli sosyal alanlar bulunacak” dedi.

 

TUFANTEPE’DE 68 DÖNÜM BELEDİYE’YE TAHSİS EDİLDİ

Tufantepe’de 68 dönüm alanın Belediyeye tahsisi yapıldığını ve A tipi mesire alanına dönüştürme çalışmalarının sürdüğünü anlatan Başkan Özer, Almus- Tkat karayolun sık sık heyalanla bozulan ve kış mevsiminde sıkıntılı olan  iki  yerde yer değişikliği projesi hazırlatarak dosyayı Karayolları Genel Müdürlüğüne ulaştırdıklarını söyledi.

 

ALMUS ORMAN EVLERİ PROJESİ BAKANLIKTAN ONAY AŞAMASINDA

Almus Akik taşının işlenmesi için iki adet makine alımı yapıldığını, teknik ve bürokratik işlemlerin devam ettiğini anlatan İlçe Belediye Başkanı Bekir Özer çalışmaları şöyle anlattı:

“Almus Orman evlerinin yenileme ve turistik konaklama projemiz hazırlandı bakanlıkta onayı bekleniyor. İlçe merkezi, Arıtma tesisimizin deneme çalışmaları devam ediyor, teknik ya da işletilmesinde bir problem yaşanmaz ise kesin kabulünü yapacağız. Uzun zamandır işlemlerini sürdürdüğümüz, 112 Acil hizmet ve toplum sağlığı merkezi binası için arsa devri yapıldı,. Sağlık  Bakanlığı buraya hizmet binası yapacak. Sanayi çarşısını yeni yerinde yenisini yapma çalışmalarımız ciddi mesafeler aldı.Yakın zamanda Almus ilçe merkezinde yapılan Doğalgaz ve kanalizasyon yenileme çalışmalarından dolayı bozulan bütün cadde ve sokaklarımıza sıcak asfalt ve parke taş döşemesi yaparak tamamladık” diye konuştu.

2021/11/2021-11-29-21-12-50.png
2021/11/2021-11-29-21-12-51.png
2021/11/2021-11-29-21-12-53.png

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ZEYİD ASLAN'DAN TOKAT ÇIKARMASI
ZEYİD ASLAN'DAN TOKAT ÇIKARMASI
Minibüs uçuruma devrildi: 1 ölü, 1 yaralı
Minibüs uçuruma devrildi: 1 ölü, 1 yaralı