Almus Belediyesi ile Hizmet-İş arasında imzalar atıldı

Almus Belediyesi ile Hizmet-İş arasında imzalar atıldı

Hizmet-İş Sendikası Tokat Şubesi ile Tokat’a bağlı Almus Belediyesi arsında bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri olumlu sonuçlandı ve bir yıl süreli imzalandı. Toplu iş sözleşmesi Tokat Şube Başkanı Resul Demir ile Almus Belediye Başkanı Bekir Özer arasında imzalandı.

13 Ocak 2021 - 23:20

Toplu iş sözleşmesi kapsamında üyelerin ücretlerine ilk altı ay yüzde 10, sonraki altı ay memur zam oranı artı enflasyon oranı şeklinde zam yapıldı. Üyelerin ücretlerine yapılan zammın yanı sıra sosyal haklarda da iyileştirmelere gidildi.

 

SOSYAL HAKLAR HARİÇ EN DÜŞÜK MAAŞ 4 BİN 700 LİRAYA ÇIKTI

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Hizmet-İş Sendikası Tokat Şube Başkanı Resul Demir, “Üyelerimizin refahı için en iyi sözleşmeyi hazırlamak maksadıyla masaya oturduk.  Nitekim başarılı bir sözleşme hazırlayıp imzaladık. Sözleşme ile Sendikamız üyelerine ilk altı ay yüzde 10, sonraki 6’şar aylık dilimlerde memur zammı artı enflasyon farkı ile beraber  sosyal kalemlerde ikramiye, yemek yardımı, eğitim yardımı, çocuk yardımı, bayram yardımı vd. şeklinde haklarımızı aldık.Bu durumda en düşük üyemizin sosyal haklar hariç maaşı 4 bin 700 sosyal haklar  dahil 6 bin 800 civarında olmuştur. Değerli Belediye Başkanımız Bekir Özer bey’e tüm üyelerimiz adına çok teşekkür eder çalışanını mağdur etmediğinden dolayı saygılar sunar kendilerine yapmış olduğu değerli hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz İşçi kardeşlerimizin huzuru ve mutluluğu için her daim çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Sözleşmede emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Almus Belediye Başkanı Bekir Özer ise, “Almus Belediyesi olarak işçilerimizin çalışmalarından ve gayretlerinden oldukça memnunuz, bu sözleşmeyi sonuna kadar hak ettiler. Sözleşmemizin belediyemize ve işçilerimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Haber: Uğur UŞUK

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaz Gölü ziyarete kapatıldı
Kaz Gölü ziyarete kapatıldı
“TOKAT ÇOK İYİ YERLERE GELECEK”
“TOKAT ÇOK İYİ YERLERE GELECEK”