Almus’ta ambulans Sorunu çözüm bekliyor

Almus’ta ambulans Sorunu çözüm bekliyor

Almus’ta 48 yerleşim yerine 1 adet 112 ambulans hizmet vermesi konusunda konuşan İl Sağlık Müdürü Oprt. Dr. H.Ahmet Sümbül, “Bir ambulansa en az üç sürücü kadrosu gerekiyor ve maalesef bu konuda ciddi sıkıntılarımız var. Kalıcı çözüm için gayret ediyoruz” dedi

26 Şubat 2018 - 10:53

UZMAN DOKTOR AÇIĞI MEVCUT

Almuslular Sohbet Sofrasına konuk olan Tokat  il Sağlık Müdürü Oprt.Dr. H.Ahmet Sümbül ilçenin sağlık hizmetleri noktasında taleplerini dinledi. İlçede halen 48 yerleşim yerine bir tane 112 Ambulansının hizmet verdiğine dikkat çekilen toplantıda Almus Devlet Hastanesinde uzman doktor açığı ve ihtiyaç duyulan yönetici kadrolarının tamamlanması talep edildi. Almus Devlet Hastanesi başhekimi Uzm.Dr.Ünsal Durupınar,hastanenin D tipi statüsüne alınması gerektiğini söyledi.

AMBULANS ŞOFÖRÜ SORUNU VAR

Almus toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr.Mert Sapçı “Almus’ta hizmet binası sıkıntımız var, mevcut kiralık bina yetersiz kalıyor,ayrıca şoför sıkıntısından da İlçemizde bir tane 112 ambulans ile hizmet veriyoruz,ihtiyaç duyulunca da İl merkezinden destek alıyoruz ama  arada en az yarım saatlik yol olduğundan hasta kaybetme endişeleri var” dedi. Sağlık Müdürü Sümbül ise “Bir ambulansa en az üç sürücü kadrosu gerekiyor ve maalesef bu konuda ciddi sıkıntılarımız var. Kalıcı çözüm içerisindeyiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x