google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Almus’ta projelere yerinde takip

Almus’ta projelere yerinde takip

Tokat’ın Almus’a bağlı belde ve köyleri gezen Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, ‘Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var’ projesiyle Tarım Tokat projesi kapsamında incelemeler yaptı

23 Ekim 2020 - 12:12

İlk ziyaretini şehit Osman Karaca’nın ailesine gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl Van’da çığ düşmesi sonucu şehit olan Uzman Onbaşı Osman Karaca’nın ailesini ziyaret ederek, şehit babası, annesi, eşi ve kardeşleri ile bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, şehitlerin geride kalan emanetlerinin devletin ve milletin baş tacı olduğunu söyledi. Her zaman şehit ailelerinin yanında olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Vatan uğruna canlarını seve seve veren şehitlerimizin haklarını ne yapsak ödeyemeyiz.” dedi.

KÖYLERİ GEZDİ
Vali Dr. Ozan Balcı, Ormandibi Köyünde ‘Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var’ projesinden yaralanan çiftçimizi ziyaret etti.  Ardından Şehit Adem Tar İlkokulu’na geçti. Balcı, öğrencilere “Derslerinize sıkı çalışın ve kitap okumayı ihmal etmeyin.” dedi. İlçeye bağlı Çaykıyı Köyünde ceviz fidanı dikilecek alanda yapılan hazırlıkları inceleyen Vali Balcı, Tarım Tokat kapsamında hedefin Tokat’ta 600 bin ceviz fidanı dikmek olduğunun altını çizdi. Balcı, “15 bin dekar alanda 250 bin civez fidanı diktik. Bu yıl 200 bin ceviz fidanını daha toprakla buluşturacağız. Çaykıyı Köyümüzde ise 16 bin ceviz fidanı dikeceğiz. Köylülerimizin parsellerini birleştirdik. Kasım ayında 1000 dönüm alanda ceviz bahçesi kuracağız. Sulama desteği sağlayacağız. Çiftçilerimizin zenginleşmesi, üretimin artması için hep birlikte çalışıyoruz. Çalışmalarımız çiftçilerimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi. Vali Dr. Ozan Balcı, Almus Çamköy’ü yayla ve meralarında koyunculuk projesi kapsamında incelemelerde bulundu. 

Ziyaretlere Almus Kaymakamı Sinan Korkmaz, İl Özel İdaresi Recep Gökçe, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mahmut Özdemir katıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DEVA Partisi’nde Merkez ilçe başkanı seçildi
DEVA Partisi’nde Merkez ilçe başkanı seçildi
Boşanma davası açan eşinden diz çökerek af diledi
Boşanma davası açan eşinden diz çökerek af diledi
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0