Almus turizm ilçesi olma yolunda

Almus turizm ilçesi olma yolunda

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Almus’ta Belde Başkanları, muhtarlar ve ilçe protokolü ile bir araya geldi. Muhtarlara hitap eden Vali Balcı, “Almus çok güzel ve önü açık bir ilçe. Almus’u seviyoruz. Cazip bir turizm merkezi olacaktır diye düşünüyorum” dedi.

17 Eylül 2019 - 10:53

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı başkanlığında, Valilik tarafından düzenlenen ‘Muhtarlar Toplantısı’na Almus Kaymakam Vekili Dr. Mehmet Gödekmerdan, Almus Belediye Başkanı Bekir Özer, İl Genel Meclisi Üyeleri Hayri Uçar, Yılmaz Özer, Ataköy Belediye Başkanı servet Durmuş, Çevreli Belediye Başkanı Sadi Ertan Soysal, Gölgeli Belediye Başkanı İbrahim Karahan, İl ve ilçe kurum amirleri, köy ve mahalle muhtarları katıldı. 

Almus Fatımatüz-Zehra külliyesinde düzenlenen toplantıda konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, “Muhtarlarımız işlerimizde bizim yardımcılarımız olacak, onlar bu ailenin bir parçası. Muhtarlarımız devletimiz ve milletimiz arasında bir köprü vazifesi görüyor. Almus çok güzel ve önü açık bir ilçe. Almus’u seviyoruz. Cazip bir turizm merkezi olacaktır diye düşünüyorum. Almus halkı çalışkan bir yapıda olup, birlik ve beraberliğin güçlü olduğu doğası ve insan ile nitelikli bir ilçemiz. Bizim daha çok çalışmamız lazım. Memleketimize hizmet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Balcı, ileriki zamanlarda turizmin cazibe merkezlerinden biri haline dönüşeceğini ifade ettiği Almus’ta yaşanan problemlerin yerinde görülüp, sorunların çözüleceğini söyledi.

 ÇEVRELİ BELDESİNDE ZİYARETLER YAPTI

Tokat Valisi Ozan Balcı Almus Muhtarlar toplantısından sonra Çevreli Beldesinde yaşayan 85 yaşındaki engelli Ahmet Soysal’ı ve oğlu Mithat Soysal’ı evinde ziyaret etti. İzmir’de 40 yıl önce bir baraj inşaatında çalışırken meydana gelen kazada ellerini, bacağını ve gözlerini kaybeden Ahmet Soysal’ı ziyaret ederek bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Devlet olarak her zaman yanınızdayız. İhtiyacınız dahilinde ekiplerimiz hazır. Sizlerin hayatını kolaylaştırmak bizim için önemli.” dedi. Sosyal Destek Hızır Tokat projesi kapsamında kendisine yardımcı olunması için yetkililere talimat veren Vali Dr. Ozan Balcı, Ahmet Soysal’a ve ailesine devletimizin imkanları ölçüsünde her zaman destek olunacağını belirtti. Ahmet Soysal’ın torunları ile yakından ilgilenen Vali Dr. Ozan Balcı, çocuklara kitap hediye etti. Ahmet Soysal, Vali Dr. Ozan Balcı’ya ziyareti nedeniyle mutluluk duyduğunu belirterek, teşekkür etti.


 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Normalleşmeye başladık
Normalleşmeye başladık
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI