ALMUSSPOR ZORU BAŞARDI

ALMUSSPOR ZORU BAŞARDI

Tokat'ın Amatör Kümede köklü takımlarından Almusspor bu sezon zoru başararak play offlara kaldı.

14 Şubat 2020 - 11:03


Almusspor Teknik Sorumlu hocası Metin Tutgun, play offlar öncesi hedeflerini Spor Müdürümüz Arif Sağdıç'a açıkladı. Tutgun hoca, sezon başında Almusspor'un geçen seneki takımını devralarak lig öncesi iyi bir oluşum sağlayarak bu takımı ligi de grupta birinci bitirerek play offlara taşıdı.
Spor Müdürümüz Arif Sağdıç'ın sorularını içtenlikle cevaplayan Tutgun hoca, şunları söyledi:

HOCAM SEZON BAŞI BU TAKIMIN HEDEFİ LİGİN NERESİ İDİ?
Bu takımın hedefini biz yönetim kurulu ile oturup konuştuk takımın hedefi play oflardı. Başkanım ve yönetim kurulumuz bu takımın en azından play offlarda oynaması gerekir dediler. Biz zoru başararak amatör kümenin A Grubunda ligi zorlu takımların önünde birinci bitirdik. Almusspor takımını lig öncesi oluşumunu başkanla oturup beraber yaptık. Devre arası bir iki takviye ile takımı güçlendirdik. Bu arkadaşlarımız hemen takıma adapte olarak uyum sorunu yaşamadılar.

PLAY OFFLARDA HEDEF NERESİ?
Play of çalışmalarına ara vermeden devam ediyoruz. Takım olarak hedefimiz il finalini oynamak ben takımıma güveniyorum bu takım bu finali başaracak. Takımda sakat futbolcumuz Alper Söğüt bulunuyor ama takımın en başarılı futbolcularından birisi idi. Play off maçlarında oynamış bana göre zor gözüküyor ama sağlık ekibimiz bu futbolcumuzu play oflara yetiştirmeye çalışıyor. Takımın tüm futbolcularından memnunum Almus kaymakamımızın ve belediye başkanımızın bu takıma play of maçlarında desteklerini görmek istiyoruz. Ben bu takımın teknik sorumlu hocası Metin Tutgun olarak hayatta hep zor işleri başararak buraya geldim. Bu zoru da Allah'ın izni ile ekip olarak başaracağız. Almusspor'da oynayan bir zamanlar futbolcusu idim o zaman şampiyonluk yaşadım. İnşallah teknik sorumlu olarak da bu duyguyu yaşamak istiyorum. Paly offun ilk maçını komşu ilçe Reşadiye Termal spor takımı ile Uzunburun sentetik çim sahada 23 Şubat Pazar günü oynayacağız. Bu maçta rakibimiz Reşadiye Termal spor takımına da başarılar diliyorum.

TARAFTARLARA MESAJIN VAR MI?
Tüm Almusspor taraftarlarının lig maçlarında verdiği desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu taraftarların Almusspor takımının play off maçlarında oynayacağı maçlarda takıma desteklerini artırarak devam etmesini diliyorum.  Tüm play off maçlarında oynayacak olan tük rakip takımlara sahada başarılar diliyorum. Futbolda kazanan ilimiz futbolu olsun dostluklar kazansın. Tüm yönetim kurulumuza başkana ve futbolcularıma lig boyunca katkılarından dolayı teknik kadro adına çok teşekkür ediyorum.  Aynı destekleri play off maçlarında görmek istiyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x