ALPAY 15 ARALIK’TAKİ KONGREDE DSP LİDERLİĞİNE ADAY

ALPAY 15 ARALIK’TAKİ KONGREDE DSP LİDERLİĞİNE ADAY

Bülent Ecevit’in uzun yıllar liderliğini yaptığı Demokratik Sol Parti (DSP), 15 Aralık 2019 Pazar günü olağan kongresini yapacak. 12 Eylül darbesinden sonra kurulan ve 3 kez iktidara gelerek devleti yöneten DSP Olağan kongresinde bu kez Tokatlı bir isim de genel başkanlık için yarışacak.

17 Ekim 2019 - 10:20

Uzun yıllar Tokat’ta DSP İl Başkanlığı yapan gazeteci-yazar Hüseyin Alpay, 15 Aralık’taki kongrede mevcut başkan Önder Aksakal ile genel başkanlık için yarışacak. Hüseyin Alpay’ın il başkanlığı döneminde DSP 2009’da 6, 2014’te ise 3 belediye başkanlığını Tokat’ta kazanmış, partinin en yüksek oyunu alan il Tokat olmuştu. Alpay, 2004’ten 2018’e kadar il başkanlığı görevini sürdürmüştü.

2017 yılında genel başkan adaylığını açıklayan Hüseyin Alpay, partideki resmi kongre sürecinin başlaması üzerine Ankara’da düzenlediği toplantıyla bir kez daha aday olduğunu ilan etti.

“Kendi partisini yönetemeyenlerin Türkiye’yi yönetenlere sözü olamaz”

Ankara Kent Otel’de düzenlediği basın toplantısına bazı il ve ilçe başkanlarıyla birlikte katılan gazeteci-yazar Hüseyin Alpay yaptığı açıklamada, “Kendi partisini iyi yönetemeyenlerin ne başka partilerin liderlerine, ne de Türkiye’yi yönetenlere karşı diyecekleri bir şey yoktur, olamaz da. Bugün karşılığı olmayan liderliklerinin ve yönetimlerinin, DSP gibi bu ülkede iktidar olmuş bir partide unvandan başka bir anlamı kalmamıştır” dedi.

15 Aralık’taki Kurultayda tabanın isteği doğrultusunda aday olduğunun altını çizen Alpay, “Genel Merkezimiz 11. Olağan Kurultayı 15 Aralık Pazar günü toplayacağını açıklamıştır.  Bu vesile ile resmi olarak başlayan bu süreçte; 11. Olağan Kurultayı 15 Aralık Pazar günü yapılacak olan kurultayımızda, DSP Genel Başkanlığı’na aday olduğumu sizlerin ve kamuoyunun huzurunda açıklıyorum” ifadelerine yer verdi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x