AMACIMIZ GENÇLERİ FUTBOLA KAZANDIRMAK

AMACIMIZ GENÇLERİ FUTBOLA KAZANDIRMAK

Turhal Gençlerbirliği Kulüp Başkanı Osman Akar, kulüp olarak amaçlarının Tokatlı gençleri futbola kazandırmak olduğunu söyledi.

16 Temmuz 2021 - 20:17

Spor Müdürümüz Arif Sağdıç, Tokat’ın amatör küme takımlarından Turhal Gençlerbirliği Kulüp Başkanı Osman Akar’la yeni sezon için özel bir söyleşi yaptı.

Başkan Akar, “İnşallah yeni sezonda gençlerimiz futbolla tanışırlar. Bu sezon pandemiden dolayı tüm ülkedeki futbolcularımız sahalardan uzak kaldılar. Gençlerin spordan uzak durmaları bizimde futbol aşkımıza balta vurdu dersek yerinde olur. Turhal Gençlerbirliği futbol takımı olarak biz önce kendi havuzumuzun gençleri ile yola devam etmek istiyoruz. Zaten ekonomi olarak bizim para ile dışardan futbolcu alma şansımız yok. Takım olarak şartlarımız bizi zorlamazsa gençlerle bu sezonda yolumuza devam etmek istiyoruz. Bu sezon Turhal ilçemizde bu sezon takım sayısı aldığımız haberlere göre beş tane olacak. İnşallah bu takımlar ilçemizi başarılı bir şekilde temsil eder. Turhal’da tesis yetersizliği var, hepsi bir tane sentetik çim sahamız var. Takımlar bu sahada idman mı yapacaklar maçlar mı oynayacaklar. Ben kulüp başkanı olarak ilçemizin mülkü amirlerinden bir istirhamım olacak bu kadar takımın olduğu ilçeye acilen yeni tesisler kazandırmak zorundalar. Yoksa bu kadar takımın olduğu bir yerde tesis yönünden fakir olan bir ilçenin başarılı olması çok zor diyorum. Belediye başkanımız bu takımlara kendi imkanları ölçülerinde destek verirse iyi olur. Yeni belediye başkanımızı ziyarete gidince kendisine şartlarımızı anlatacağız. Tokat amatör spor kulüpleri federasyonu başkanımız Sezai Işkın başkana da isteklerimizi ileteceğiz. Kendisinden tüm ilimizin amatör kulüplerine destek vermesini bekliyoruz. Eskiden il belediyeleri amatör spor kulüplerine yardım ediyordu buradan da bu yardımlar takımlara geliyordu. Yani tüm takımlarımız belediyelerin yardımlarını bekliyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ta 4.3 büyüklüğünde deprem
Tokat'ta 4.3 büyüklüğünde deprem
CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in yeni Genel Müdürü Fahrettin Tunç oldu
CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in yeni Genel Müdürü Fahrettin...