AMATÖR TAKIMLARIMIZIN İLK YARI KARNESİ

AMATÖR TAKIMLARIMIZIN İLK YARI KARNESİ

Tokat 1969 Spor takımının Teknik Sorumlu hocası İsmet Kal, ilk yarı değerlendirmesini Spor Müdürümüz Arif Sağdıç’a yaptı.

04 Aralık 2019 - 10:29

Tokat Amatör Küme’de ilk yarıyı 4 galibiyet ve 1 mağlubiyetle 2. Sırada kapatan Tokat 1969 Spor takımının Teknik Sorumlu Hocası İsmet Kal, gazetemize samimi açıklamalarda bulundu. Spor Müdürümüz Arif Sağdıç’ın sorularını içtenlikle cevaplayan Kal, hedeflerinin Bal Ligi olduğunu söyledi.

 

YENİ KURULAN BİR TAKIM OLARAK İLK YARIYI DEĞERLENDİRİR MİSİNİZ?

Tokat’ta yeni kurulan bir amatör takım olduklarını belirten İsmet Kal, “Tabii her takımda olduğu gibi amacımız ligde şampiyon olup play offlardan sonra hedefimiz Bal Ligi. Tabii ki bu süreç içerisinde inişler çıkışlar olabiliyor. Takımımızın yaş ortalaması 16, 17 yaş gurubundan kurulu bir takım. Kontenjanda hiçbir futbolcumuz bulunmamakta. Buna rağmen sporcularımız saha içerisinde oynadıkları futbolla Tokat sporseverlerinin beğenisini kazandılar. Ligin ilk yarısında oynanan beş karşılaşmanın dördünde sahadan galibiyetle ayrıldık. Bir maç kaybettik. O maçta gurubumuzun güçlü takımlarından Erbaa Gençlikspor karşısında sahadan mağlubiyetle ayrıldık” dedi.

 

BU BAŞARIYI NASIL ELDE ETTİNİZ?

Saha içerisinde çok çalışarak, çok tekrar yaparak birlik beraberlik içerisinde kazandığımızı söyleyebilirim. Şuanda devre arasındayız. Futbolculara izin verdik. Birkaç gün içerisinde tekrar çalışmalara başlayacağız. Bu arada takımın noksan mevkilerine gerekli takviyeler için çalışmalar yapıyoruz. İnşallah yapacağımız takviyelerle birlikte, ligin ikinci yarısına daha güçlü bir takım olarak girmeye çalışacağız.

 

TAKVİYELER HAZIR MI?

Şu an takviyeler için yönetim kurulumuz harıl harıl çalışıyorlar. Bu takım için sahada futbolunu ispatlamış futbolcularla görüşüyorlar. Alacağımız futbolcularda önce kişilik, efendilik ve futbolu ile kendine gündem yaratan sporcuları alacağız. Şuan imzalar atılmadan hiçbir futbolcunun ismini vermek doğru olmaz. Kesin anlaştıktan sonra isimlerini kamuoyu ile paylaşacağız.

 

HEDEFİMİZ KESİNLİKLE BAL LİGİ OLACAK

Tokat 1969 Spor futbol takımı olarak kurulan bir takımız ama biz kurulurken bile bu takım kesinlikle Bal Ligine çıkmalı diye kurulduk. Onun için ligin ilk yarısında oynadığımız futbol ve lig sıralamasına göre bunu hak eden bir takımız. Tokat amatöre renk katan bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Maçlara gelen taraftarlarımıza iyi bir futbol ziyafeti çektiğimizi düşünüyorum. Tokat Amatör Küme maçlarının ikinci yarısı 5 Ocak tarihinde başlıyor. Ligin ilk maçında kendi sahamızda Tokat derbisinde Aile Sosyal Politikalarspor’la karşılaşacağız. Bizim amacımız takım olarak ikinci yarıya güçlü bir takım olarak başlayıp ligi zirvede bitirmek. Play off gurubundan başarılı bir takım olarak çıkıp, Bal Ligi için final oynamak istiyoruz. Bu başarıyı takım olarak yapacak güçteyiz.

 

TARAFTARLARA TEŞŞEKKÜR EDİYORUM

Taraftarlara teşekkür eden Tokat 1969 Spor Teknik Sorumlu hocası Kal, sözlerini şöyle tamamladı: “Ligin ilk yarısında bizlere maçlarımıza gelip destek veren tüm sporseverlere takımım adına çok teşekkür ediyorum. Zamanı olan sporseverler bizleri hiçbir maçta yalnız bırakmadılar. Bizde takım olarak kendilerine her maç sonrası başarılı futbolumuzla üç puan hediye ettik. Taraftarlarımızı sadece Erbaa Gençlikspor maçında üzdük ama bu futbolun içerisinde var olan skorlar. Ligin ikinci yarısında daha güçlü bir Tokat 1969 Spor takımını tüm sporseverlere izlettireceğiz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ta kenevir üretimi sonuç vermedi
Tokat'ta kenevir üretimi sonuç vermedi
BU TİYATROYA KİM SON VERECEK?
BU TİYATROYA KİM SON VERECEK?