AMATÖRDE TURHAL’IN TEK TAKIMIYIZ

AMATÖRDE TURHAL’IN TEK TAKIMIYIZ

Tokat Amatör Kümede Turhal ilçesinin tek takımının Teknik Sorumlu hocası Bülent Özyiğit, ligin ilk yarısının genel bir değerlendirmesini yaptı.

03 Aralık 2019 - 10:28

Turhal Gençlerbirliği takımının Teknik patronu Özyiğit, ligde mütevazi bir takım olduklarını belirterek, kendi yağı ile kavrulmanın içerisinde maçlara çıktıklarını söyledi.

Amaçlarının gençlere spor aşkını aşılamak için mücadele ettiklerini ifade eden Özyiğit, “Turhallı, Tokatlı, hatta ülkemizin her yerinden futbolcu olacak sporcu adaylarını takıma davet ediyorum. Bizim amacımız, bilgimiz gençlerin bu yolda başarılı olması için. Benim şuan süper ligde Göztepe’de oynayan bir futbolcum var. Kerem Atakan Keskin isminde futbolcum var. Biz bu futbolcuların sayısını çoğaltmak için mücadele ediyoruz. Yoksa biz amatör kümede şampiyonluğa oynayacak bir kadro kurma şansımız yok bu ekonomi sıkıntılarda. Tokat Amatör Kümede ilçemiz Turhal’ı temsil eden tek takım Turhal Gençlerbirliği olarak ligde yarışıyoruz. Yaş gurubumuz 16, 17, 19 yaş gurubu ile ligde yarışıyoruz. Futbolcu yetiştiriyoruz en azından. Beden Eğitimi Spor bölümünü bitirip birer beden hocası olurlarsa bizim için en büyük mutluluk bu. Ligin ikinci yarısında Zile Belediyespor maçı hariç tüm maçlarımızı evimizde oynayacağız. Her maça da üç puan parolası ile çıkıp oynayacağız. Şuan ligde 4. sıradayız ve puanımız 9. İkinci yarıda bu puanları daha fazla kazanmak için sahada iyi oynamak zorundayız. Zile Belediyespor takımını ligin ilk yarısında evimizde yendik. Ligin ilk yarısında dostluk ve fair play kuralları sahalarda izlendi. Zaman zaman da istem dışı maçlarda görüntüler yaşandı. İnşallah ikinci yarıda hep futbolu konuşalım, başarılı maçlar oynayalım. Sahada kazanan sadece futbol olsun. Kaybeden ise kötülük olsun diyorum” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ta kenevir üretimi sonuç vermedi
Tokat'ta kenevir üretimi sonuç vermedi
BU TİYATROYA KİM SON VERECEK?
BU TİYATROYA KİM SON VERECEK?