Ampute Teknik heyetinden Eroğlu’na ziyaret

Ampute Teknik heyetinden Eroğlu’na ziyaret

Tokat’ta oynanan Ampute Futbol Türkiye Kupası karşılaşmaları devam ederken Ampute Milli Takım Teknik Direktör Osman Çakmak ve heyeti organizasyonda büyük emekleri olan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nu ziyaret etti.

18 Ekim 2019 - 10:14

Ampute Futbol Türkiye Kupası karşılaşmaları için Tokat’ta bulunan Ampute Milli Takım Teknik Direktör Osman Çakmak ve heyeti Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nu makamında ziyaret etti.  Ziyarette konuşan Ampute Milli Takım Teknik Direktör Osman Çakmak,”Bugüne kadar düzenlenen Ampute futbolunun Türkiye kupalarında bu yedincisi en iyi organizasyonun Tokat olduğunu söyledi arkadaşlar bu beni bir Tokatlı olarak ayrıca mutlu etti. Ben Başkanımıza tekrar teşekkür ediyorum. Hem federasyon adına, hem Ampute adına hem de kendi ekibim adıma” dedi.

 

Türkiye Kupasının Tokat’ta yapılmasından dolayı mutlu olduklarını söyleyen Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat’ta da ampute takımı kurmayı düşünebileceklerini söyledi. Organizasyon için Milli Takım Teknik Direktörü Osman Çakmak’a teşekkür eden Eroğlu; “Bizler her zaman sizlerle el ele, omuz omuzayız bunun altını özellikle çizmek istiyorum. Yaklaşık bir ay önce değerli kardeşim Osman Çakmak aradı, dedi ki ‘Başkanım Tokat’ta güzel bir çalışma yapacağız, bunun müjdesini veriyorum sende tamam dersen bu işi yapalım’ dedi. Ampute Takımının Türkiye kupası maçlarının olduğunu söyledi. Diğer illerin bastırmasına rağmen kendi şehrine getirmek istediğini söyledi. Bizde hiç düşünmeden tamam dedik ve bütün yetkimizi vekaletimizi Osman beye verdik. Maç izlerken görüyorum ne kadar zorluklarla mücadele ettiklerini belki normal insanların yapamayacağı hareketleri yapıyorlar. Hepimize örnek olması gerektiğini düşünüyorum.  Tokat’ta ampute takımı yok. Bizde bu saatten sonra olmasını düşüneceğiz ne yaparız diye bir planlama yapacağız. Projesini kaptanımızın yardımıyla da yaparız inşallah” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x